Site içi Arama
Ara
Eğitmenlerimiz
Nihat TURHAN-Dış Ticaret Uzmanı
Nihat TURHAN
Dış Ticaret Uzmanı

NİHAT TURHAN

Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olan TURHAN, iş hayatına Halk Bankası Karaköy Şubesinde Dış İşlemler Bölümünde başladı. Daha sonra sırayla Arap Türk Bankası, The Chase Manhattan Bank, Osmanlı Bankası, Bayındır Bank, Anadolu Bankası, GSD Yatırım Bank gibi özel bankalarda Dış İşlemler ve Mevzuat bölümünde müdürlük yaptı. Bu süreç içinde reel sektörde ve İstanbul Ticaret Üniversitesinin Yüksek Lisans Programlarında ve Doğuş Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunda “Dış Ticaret Uygulamaları” ve “Dış Ticaretin Finansmanı” konularında eğitim verdi. 
 
İstanbul Ticaret Odasının “İhracata İlk Adım Projesinde” ve Ticaret Bakanlığı’nın  “81 ilde İhracata İlk Adım Projesinde” ihracat mentorluğu yapan Turhan, halen Bahçeşehir Üniversitesi Yüksek Lisans Programlarında “Uluslararası Ticaret ve Finansmanı” konusunda öğretim görevlisi olarak ders vermenin yanı sıra reel sektörde danışmanlık hizmeti ve eğitimler vermeye devam etmektedir. 

Yayınlanmış Eseri  :

 

“DIŞ TİCARET VE AKREDİTİFLİ İŞLEMLERİN ULUSLAR ARASI UYGULAMALARI KILAVUZU” 

AKREDİTASYON

İhracatta Yönelik Devlet Yardımları “İhracat 2007/3” Sayılı Tebliğ kapsamında Dış Ticaret Müsteşarlığı/İGEME tarafından desteklenen eğitimlerde, eğitim verme konusunda Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından akredite edilmiştir.

7/24 İletişim Hattı