çş
Site içi Arama
Ara
Danışmanlık
z
Danışmanlık

GTİP-Gümrük Tarifesi DanışmanlığıGümrük işlemleri, ithalat, ihracat işlemleri prosedürleri, Gümrük ve Dış Ticaret Mevzuatı hakkında detaylı bilgilendirme ve tüm operasyonel süreçlerin yönetimi ile ilgili sizlere destek sağlayalım. 20 Yıllık tecrübe ile, bünyemizde yer alan deneyimli kargo ile gelin sizlere işin en doğrusunu söyleyelim. Süprizlerle karşılaşmayan, riskinizi ve maliyetinizi en iyi şekilde yönetelim.

Gümrük Tarife sınıflandırması(GTİP) ile ilgili , Gümrük Müşavirliği , Dış Ticaret firmalarına spesifik ürün bazlı veya tüm işlemler için talebe göre yasal dayanakları ile birlikte sunulmak üzere destek vermekteyiz.

Gümrük işlemlerinde eşyamızın gümrük tarife istatistik pozisyonunu tespit etmek her şeyin başlangıcıdır ve son derece önem arz etmektedir. Gümrük tarifesi ile ilgili yapılacak her bir hata vergilerin üç katı gibi bir ceza, izne tabi bir eşyada uygunsuzluk almanız durumunda gümrüklenmiş değerin iki katı gibi ağır cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. 

Bünyemizde yer alan tarife uzmanları ile doğru tespitleri aktarmakta ve yaşayabileceğiniz ihtilafları asgariye düşürmekteyiz. 

Gümrük Tarifesi ile ilgili yaşanılan hukuki ihtilaflarda yine uzman danışmanlarımız ve hukuk danışmanlarımız ile sizlere destek sağlamaktayız.  

Gümrük Tarifesi ile ilgili temel kaynaklardan bazıları;
* Gümrük Tarife Cetveli
* Dünya Gümrük Örgütü (DGÖ) Sınıflandırma Avileri
* Gümrük Tarife Cetveli İzahnamesi ve Kombine Nomanklatür İzahnamesi
* DGÖ Sınıflandırma Kararları
* AB Sınıflandırma Tüzükleri, tebliğler, genelgeler 7/24 İletişim Hattı