Site içi Arama
Ara
Kurumsal

KTG EĞİTİM HAKKINDA

Kutluhan Tanısalı Ktg Eğitim Dış Ticaret Danışmanlık Ve İnsan Kaynakları Hizmetleri, 2002 yılında Gümrük Müşavirliği Meslek hayatına başlayan, 20 Yıllık deneyime sahip,  2010 yılından itibaren 5000’i aşkın kişiye Gümrük ve Dış Ticaret Mevzuatı eğitimleri ve Gümrük, Dış Ticaret ve Lojistik firmalarına danışmanlık hizmeti veren Gümrük Müşaviri Kutluhan TANISALI tarafından 2017 yılında kurulmuştur.


Eğitim Alanında;

KTG Eğitim Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitim kuruluşudur. Kurumumuz Gümrük Müşavirliği Sınavına Hazırlık Kurs Programının müfredatını hazırlayıp, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurslar listesine ekletmiştir.

Gümrük Sınavları Eğitimi alanında, Gümrük Müşavirliği, Görevde Yükselme ve Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınav Hazırlık eğitimleri, Gümrük Tarife eğitimleri, Gümrük Müşavirliği Sözlü Sınavı Hazırlık Eğitimi düzenlemektedir.

Dış Ticaret Eğitimi alanında, firmaların temel ihtiyacı olan, Gümrük ve Dış Ticaret Mevzuatı ile ilgili; Gümrük Tarifesi Eğitimi, Gümrük Kıymeti Eğitimi, İthalat Mevzuatı Eğitimi, İhracat Mevzuatı Eğitimi, İthalatta Gümrük Vergileri hesaplama eğitimi, Dış Ticarette kullanılan belgeler eğitimi, Eşyanın Menşei Eğitimi, Gümrük Rejimleri Eğitimi(Dahilde İşleme Rejimi Eğitimi, Hariçte İşleme Rejimi Eğitimi, Gümrük Kontrolü Altında İşleme Rejimi Eğitimi v.b.), Ürün Güvenliği ve Denetimi Tebliğleri Eğitimi, INCOTERMS 2020 Dış Ticarette Teslim Şekilleri Eğitimi, Dış Ticarette Ödeme Şekilleri Eğitimi, Akreditif Ödeme Şekli Eğitimi, Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu Eğitimi, Nihai Kullanım Eğitimi,YYS(Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası Eğitimleri düzenlemektedir.

Kurumumuz bireylerin bu alanda ihtiyacı olan eğitim, mesleki yayın ve danışmanlık ihtiyaçlarını doğru bir şekilde analiz ederek, doğru zamanlama ile etkin eğitimlerle karşılamayı ve başarılarını arttırmayı  hedeflemektedir.

Uzman eğitmen kadromuz; 1 Yetkilendirilmiş Gümrük Müşaviri , 7 Gümrük Müşaviri, 1 Dış Ticaret Uzmanı, 1 Dış Ticaret ve Lojistik Müdürü, 1 Gümrük Denetim ve Danışmanlık Direktöründen  oluşmaktadır. Tüm eğitmenlerimiz alanında uzman olduğu konuları aktarmaktadır.

Danışmanlık Faaliyetlerimiz;

Firmamız Dış Ticaret, Gümrük ve Lojistik firmalarının ihtiyaç duyduğu, başta (YYS)-Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası danışmanlığı olmak üzere, Sonradan Kontrol İşlemleri, Gümrük Kıymeti , Gümrük Tarifesi, Gümrük Vergileri ve Cezaların Yapılandırılması, Gümrük Mevzuatı Hukuku Danışmanlığı, Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu Hukuku Danışmanlığı, Dahilde İşleme İzin Belgesi, Hariçte İşleme İzin Belgesi Danışmanlığı, Yatırım Teşvik Belgesi, Gözetim Belgesi, İŞGÜM Kontrol Belgesi, CE Muafiyet İşlemleri, TAREKS, CE ve TSE Uygunluk Denetimleri Danışmanlığı, Gümrük Uzlaşma ve daha bir çok Gümrük ve Dış Ticaret alanında ihtiyaç duyulan alanlarda, uzman kadrosu ile danışmanlık hizmeti vermektedir.

İnsan Kaynakları Alanında;

Gümrük, Dış Ticaret ve Lojistik sektöründe yer alan 100’lerce şirketin temel ihtiyacı olan iş gücünü kolay bir şekilde bulabilmesine olanak sağlayan, Türkiye İş Kurumu tarafından Özel İstihdam Bürosu olarak hizmet sağlamaktadır.

Yayınevi Faaliyetlerimiz;  

Firmamız Kültür ve Turizm Bakanlığından onaylı, Dağıtım(Kitap Müzik v.b.), Satış, Yayınevi sertifikasına haiz bir kurumdur. Başta kendi kaynaklarının basımı olmak üzere, gümrük, dış ticaret ve lojistik alanında kaynak üreten birçok yazara ve firmalara, A’dan Z’ye(Kitap dizayn işlemleri, ISBN Alımı, Bandrol Alımı, Matbaa basım, Satış ve Dağıtım) uygun fiyatlar ile yayınevi hizmeti sunmaktadır. Referanslarımız için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Herkese Teşekkür Ederiz

Kutluhan Tanısalı Ktg Eğitim Dış Ticaret Danışmanlık Ve İnsan Kaynakları Hizmetleri  firma ve kursiyerlerine en iyi hizmeti vererek, referans sistemi ile çalışan bir kurum olmuştur. Bizi bu günlere taşıyan Gümrük Müşavirliği Eğitimi, Gümrük Müşavirliği Kursu, Gümrük Müşavir Yardımcılığı Kursu, Dış Ticaret Kurslarımıza katılan tüm kursiyerlerimize, danışmanlık hizmeti verdiğimiz gümrük, dış ticaret ve lojistik firmalarına sonsuz teşekkürü bir borç biliriz. Aldığımız tüm olumlu eleştirilerin yanında, bizleri olumsuz yönde eleştirerek, gelişmemizi sağlayan ve bizi takip eden kursiyerler ve firmalarımıza teşekkür borcumuzu hiçbir zaman unutmuyoruz.

7/24 İletişim Hattı