Site içi Arama
Ara

KURSİYER VE MÜŞTERİLERİMİZDEN

Kutluhan Tanısalı Ktg Eğitim Dış Ticaret Danışmanlık Ve İnsan Kaynakları Hizmetleri, 2002 yılında Gümrük Müşavirliği Meslek hayatına başlayan, 20 Yıllık deneyime sahip,  2010 yılından itibaren 4000’i aşkın kişiye Gümrük ve Dış Ticaret Mevzuatı eğitimleri ve Gümrük, Dış Ticaret ve Lojistik firmalarına danışmanlık hizmeti veren Gümrük Müşaviri Kutluhan TANISALI tarafından 2017 yılında kurulmuştur.

Herkese Teşekkür Ederiz

Kutluhan Tanısalı Ktg Eğitim Dış Ticaret Danışmanlık Ve İnsan Kaynakları Hizmetleri  firma ve kursiyerlerine en iyi hizmeti vererek, referans sistemi ile çalışan bir kurum olmuştur. Bizi bu günlere taşıyan Gümrük Müşavirliği Eğitimi, Gümrük Müşavirliği Kursu, Gümrük Müşavir Yardımcılığı Kursu, Dış Ticaret Kurslarımıza katılan tüm kursiyerlerimize, danışmanlık hizmeti verdiğimiz gümrük, dış ticaret ve lojistik firmalarına sonsuz teşekkürü bir borç biliriz. Aldığımız tüm olumlu eleştirilerin yanında, bizleri olumsuz yönde eleştirerek, gelişmemizi sağlayan ve bizi takip eden kursiyerler ve firmalarımıza teşekkür borcumuzu hiçbir zaman unutmuyoruz.

Anıl MEMİŞ-Gümrük Müşavir Yardımcısı
Anıl MEMİŞ-Gümrük Müşavir Yardımcısı

Merhaba,

Sadece 3 hafta çalışarak sınavda bana 98 aldıran bu kuruma minnetlerimi sunuyorum.

Ders videolarının başarımda bu kadar etkili olmasını hiç beklemiyordum.

İyi ki varsınız iyi ki sizlerle yolum kesişmiş.

Destekleriniz için tekrar tekrar teşekkür ederim.

Anıl MEMİŞ

İthalat Operasyon Uzmanı
Miray Özayas-Gümrük Müşavir Yardımcısı
Miray Özayas-Gümrük Müşavir Yardımcısı

Merhaba,


2023 yılı gümrük müşavir yardımcılığı sınavını başarılı olarak neticelendirmiş bulunmaktayım. Bu süreçte gerek fiziki dersler gerek etütler gerekse anlamadığım sorularda whatsapp ile KTG eğitimdeki tüm hocalarımdan sonsuz destek gördüm. Hatta yer verdikleri online genel kültür dersleri ve örnek sorular ile sınavda başarımızı arttıracak her türlü çalışmayı sağladılar. 7/24 açık çağrı hattı ile her zaman ulaşılabilir oldular. Tüm bu emekler için teşekkür eder, sınava hazırlanacak herkese KTG Eğitim'i canı gönülden tavsiye ederim.


Saygılarımla,


Miray Özayas


Soner DOĞRU- Gümrük Müşavir Yardımcısı
Soner DOĞRU- Gümrük Müşavir Yardımcısı
İçersinde bulunduğum bu yorucu ve zorlu süreçte  online olsun, yüzyüze olsun hic bir zaman desteğini ve bilgilerini esirgemeyen; 
Her sorunumda yardımcı olan, Azimli bir şekilde ders calişmami sağlayan sayın KUTLUHAN TANİSALİ Hocamıza sabrı, azmi ve destekleri için Teşekkürü borç bilirim.
 Kursa ilk katilidigim zamandan sinav sonuna kadar yanimizda duran , sinav sonunda her türlü sorunda arkadaslarimizin yaninda duran, herseyin eğitim bitti, ders bitti herkes yoluna demeyen, sonuna kadar destek veren KTG AİLESİNDE çok teşekkür ediyorum.
Gelelim Kursun Güzeline :) Bu zorlu süreçte 7/24 bana motivasyon sağlayan, eğitim dışında arkadaşlığı ve dostluğu için ayrıca Can Kardeşime tesekkür ediyorum. 

Soner DOĞRU
Leyla KURTARAN - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Leyla KURTARAN - Gümrük Müşavir Yardımcısı
KTG Eğitim ile İnstagram üzerinden tanıştım, ilk kursa başlamak konusunda çok tereddütlerim olmuştu ve çok çekimser kaldım ancak Sevgili Can bu konuda gerek sakinliği gerek de nokta atışı tespitleri ile beni kursa çekti ve 2022 Temmuz ayında süreç benim için başladı. Bu aşamadan sonra onlara güvendim,verdikleri öğütleri dinledim ve o yönde çalışarak Gümrük Müşavir Yardımcılığı belgemi 1.hakkımda aldım. Kutluhan Hoca’nın sınava 2 hafta kaldığında bizlere iletmiş olduğu nokta tespiti deneme soruları ile ve süreç boyunca verdiği destek ile de sonuç benim için paha biçilmez oldu.
Tüm KTG Eğitim ailesine süreç boyunca sağladığı yardımlarından dolayı teşekkür ederim.
İyi ki yollarımız karşılaştı ve Can beni o telefon konuşması ile kursa gelmeye ikna etti. Çok zor olacak ama sonucu güzel olacak demişti öyle de oldu.
Emeğinize Sağlık KTG EĞİTİM…

Leyla KURTARAN


Çağla BEREKETOĞLU - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Çağla BEREKETOĞLU - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Yardımcı karneyi kazanmamda katkınız çok büyük. Son ana kadar verdiğiniz katkılar için sonsuz teşekkürler . Bu süreçte verdiğiniz destek ,düzenli proğramlar,etüt çalışmaları ve son güne kadar yapılan tekrarlar bu sonuca ulaşmamda büyük katkı sağladı. Emekleriniz için çok teşekkür ediyorum.

Çağla  BEREKETOĞLU 

05319366456
İrem BAŞ - Gümrük Müşavir Yardımcısı
İrem BAŞ - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Hepimiz için yorucu bir süreçti. Bu süreçte kursun başından sonuna kadar bizi bilgileriyle aydınlatan Kutluhan Tanısalı hocamıza ve tüm Ktg ailesine, kurs süresi boyunca bıkmadan usanmadan bizi motive eden, her sorunumuzu çözüme kavuşturan Can Yılmaz’a sonsuz teşekkürler. İyi ki Ktg…
Emre GÜNER - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Emre GÜNER - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Kursla ilk tanıştığım dönem gümrük sektöründe hiçbir deneyimim yoktu.. Bu yüzden sınav konusunda çok kaygılıydım.  Gümrük  Terminolojisi konusunda tamamen yabancı olmama rağmen KTG Eğitim sayesinde açıklarımı çok çabuk kapattım. Ders konu anlatımı önemli bir unsur sınavlarda ama  işlenen konular hakkında soru çözmek daha önemli .. KTG eğitim bu konuda özellikle uygulamasındaki sorular bana çok faydası oldu.. zaman yönetimi disiplinin sağlanması içinde deneme çözümü yapılması lazım.. tabi KTG bunu da sağladı bize.. ve bunların dışında sorduğumuz her sorunun bir yanıtını bulabildik.. her hocamızın bir emeği var.. hocalarımızın yanında  koordinatör olarak Can Bey’inde büyük emekleri var tüm KTG Eğitim ailesine teşekkürü borç bilirim…

Emre GÜNER
Emre AYDOĞDU - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Emre AYDOĞDU - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Bu zorlu süreçte bizleri sınava hazirlayan , sınav öncesinde olduğu gibi sınav sonrasında da yanımızda olan Ktg ailesine çok teşekkür ederim
Osman KILIÇ - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Osman KILIÇ - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Her şey için teşekkürler. 

Ders kitabı içeriğinin sadeleştirilmiş ve anlaşılır olması, deneme testlerinin de doğru konulardan seçilmiş olması sınavı kazanmamdaki en büyük etkenlerdendi. İyi ki KTG’yi tercih etmişim. Başta hocalarım olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Osman KILIÇ
Emirhan AKKAYA- Gümrük Müşavir Yardımcılısı
Emirhan AKKAYA- Gümrük Müşavir Yardımcılısı
Öncelikle KTG Ailesine çok teşekkür ederim. Sınavı kazandım 81 almışım çok mutluyum.  Bir şeylere emek verip, vakit ayırıp karşılığında meyvesini almanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum şuan. Bu zorlu dönemde üzerimde emeğiniz çok. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Ama durmak yok müşavirlik için kolları sıvayacağız.
 

Emirhan AKKAYA
Caner ASLAN - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Caner ASLAN - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Kursa ilk yazıldığımda gümrük sektöründen yıllardır uzaklaşmış biri olarak neredeyse sıfırdan başladım. Buna rağmen KTG eğitimin başarılı eğitim programı sayesinde karneyi almaya hak kazandım.Karneyi almamı sağlayan Kutluhan hocamıza Can'a ve diğer değerli hocalarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Mustafa GÜNEŞOĞLU - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Mustafa GÜNEŞOĞLU - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Böyle bir kursun olması ve buna katılabilmek öncelikle benim ve meslektaşlarım adına bir şans olduğunu düşünüyorum çok kısa zamanda gerçekten ellerinden gelenin fazlasını bize katmaya çalıştılar. Kutluhan bey ve diğer hocalarımızın katkıları bu sınavı kazanmamda büyük rol oynadı. Organizasyon da hiç bir aksaklık yoktu her şey çok güzel organize edilmişti. Bu konu da Can bey tüm sorumluluğu üstlenmiş ve bu yükü taşımasını çok iyi biliyor. Sizinle beraber bu sınavında üstesinden gelmeyi başardım. Hepinize teşekkür ederim.

Mustafa GÜNEŞOĞLU
Emre ALKAÇ - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Emre ALKAÇ - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Ktg eğitim ailesine katıldığım günden bugüne kadar beni yalnız bırakmayan başta Kutluhan Tanısalı hocamız ve Can Yılmaz kardeşimiz olmak üzere emeği geçen bütün Ktg emekçilerine ne kadar teşekkür etsem azdır. Başarı gerçekten de tesadüf değil bunu burada öğrendim. Müşavirlik sınavında tekrardan görüşmek üzere.

Emre ALKAÇ
Ayşegül DÖNEN - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Ayşegül DÖNEN - Gümrük Müşavir Yardımcısı
GM ve GMY sınavlarında tüm süreçte yanımızda olan KTG Eğitim’e; hocalarımız Kutluhan Tanısalı, Güven Yıldız, Naciye Çelik, Umut Şedele’ye; eğitim başlangıcından sınav çıkışına kadar bizlerden hiçbir konuda desteğini esirgemeyen Can Yılmaz’a teşekkürler. 

Gümrük müşavirliği sınavında da tercihim KTG eğitimden yana olacak

Ayşegül DÖNEN
Ramazan KILIÇ - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Ramazan KILIÇ - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Yorucu bir süreci başarı ile atlatmış olmanın huzurunu KTG eğitimin hocaları ve her konuda hergün, her saat telefonun ucunda vize yardımcı olmaya hazır olan Can arkadaşıma borçluyum. Hafta sonu yüz yüze geçen eğitimler dışında, ses kayıtları, soru portalı, ve etütlerle desteklediler. Destekleriniz için çok teşekkür ederim

Ramazan KILIÇ
Alfa Nur SÖMÜR - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Alfa Nur SÖMÜR - Gümrük Müşavir Yardımcısı
İlk kez girdiğim ve kazandığım gümrük müşavir yardımcılığı sınavında KTG eğitim ailesini tercih ederek ne kadar doğru karar verdiğimi anladım ve tüm süreçleri en güzel şekilde bilgilendirip her sorumuza usanmadan cevap verdikleri için, son derece tecrübeli ve anlaşılır ders anlatımlarımlarindan dolayı  teşekkür ederim.

Alfa Nur SÖMÜR 
Seher AYDIN - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Seher AYDIN - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Herşey için çok teşekkür ederim iyi ki KTG yi tercih etmişim Tüm hocalarımız bize bu süreçte çok destek oldular  hepsine çok teşekkür ederim

Seher AYDIN
0 506 874 03 63
Rasim DOĞAN - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Rasim DOĞAN - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Yorucu bir yılı, yorucu bir takvimi geride bıraktık. Meslek hayatımın bu kritik sürecinde bizlerin hep yanında olan, -kursun başlamasından Ankarada ki sınav yerine kadar- (evet oraya da geldiler :) - KTG AİLESINE, başta hocalarımız Kutluhan Hocamıza, Güven Yıldız ve Umut Şedele'ye, güzel insan Can Yılmaz'a teşekkür ederim. 
KTG her anlamda sektörün en iyisi diyebilirim. Yazılı kaynaklardan , mobil uygulamalara, online etüt ve tekrarlardan, test kitaplarına kadar tüm imkanlarından faydalandım. Yeni senelerde sınavlara hazırlanan arkadaşlara başarılar dilerim.
Gökçe Aslıhan TOKAÇ - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Gökçe Aslıhan TOKAÇ - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Detaylı bir araştırmadan sonra GMY sınavına hazırlık için KTG yi tercih ettim ve başlangıçtan itibaren büyük özveri  gerektiren bu sınava doğru ekiple çalışmaya başladığımı anladım ve sonucunda başarıyla tamamladım.
Ktg sınavı çok defa tecrübe etmiş bir ekipten oluşuyor hepsi alanlarında uzman bu yüzden onların yönlendirmeleri doğrultusunda doğru çalışma yöntemiyle kazanmak çok zor değil. Başlangıçtan itibaren çalışma yapmak için kurs içinde kurs dışında tüm kaynaklara ulaşılması büyük avantaj öğrenci portalları çok güçlü ve test sisteminden çok memnun kaldığımı söyleyebilirim. Kutluhan, Umut ve Güven Hocalarıma ders anlatımları ve sevgili Can’ a sınav hakkındaki her konudaki ilgisi ve yardımları için çok teşekkür ediyorum. Ktg ailesiyle A karnede tekrar görüşmek dileğiyle…

Gökçe Aslıhan TOKAÇ

Tayas Gıda San ve Tic. A.Ş.- Akreditif Eğitimi-Tuba Tüze Kaçar
Tayas Gıda San ve Tic. A.Ş.- Akreditif Eğitimi-Tuba Tüze Kaçar

Hafta sonu gerçekleştirilen eğitim verimli ve etkili oldu. Katılımcı arkadaşlardan çok olumlu geri bildirimler aldık. Size ve hocamız Nihat beye teşekkür ediyoruz. 


Burcu ÖZER - Gümrük Müşaviri
Burcu ÖZER - Gümrük Müşaviri
Uzun ve yorucu bir süreci atlatabilmenin bir yolunun iyi bir aileye sahip olmak olduğunu yaşamadan anlamıyor insan. Çok emek verip çok çabalayıp etrafımda kimler var dediğimde KTG yanı başımdaydı. Bu süreçte yoldaş oldukları ve etrafımı online soru portalı , konu anlatım kitapları, soru bankaları ve telefon ucundaki çözüm ortaklıkları ile sararak yönettikleri için ne kadar teşekkür etsem azdır. İyi ki bu yola sizlerle çıkmışım bin minnet KTG ailesi.
Serkan AKAY - Gümrük Müşaviri
Serkan AKAY - Gümrük Müşaviri

KTG = Bir kurstan çok daha fazlası;

Tüm meslek hayatımın benim için en önemli evrelerden biri olan KTG Eğitim kurumunda aldığım eğitim süreçleridir. Böyle bir ailenin içinde bulunduğum için çok şanslı olduğumu düşünüyorum.  Bu zorlu süreçte istediğimizden daha fazlasını vermeye çalışan başta Kutluhan TANISALI ve değerli tüm hocalarımıza emekleri için çok teşekkür ediyorum.

En büyük teşekkürlerimden biride güzel insan Can YILMAZ ’a bizlerin her zaman yanında oldun, enerjimizin düştüğünde bizi ayağı kaldırdın, bizlerin sıcak aile ortamında eğitimimizi tamamlamamızda vesile oldun, hakkın ödenmez bunu biliyorum sana çok teşekkür ediyorum.

Bundan sonraki süreçlerde kariyer hedeflerinde Gümrük Müşaviri olmak olan tüm meslektaşlarıma başarılar diliyorum ve diyorum ki KTG Eğitim ailesine sizde katılın…

Saygılarımla,

Serkan AKAY

0541 282 44 01


Ahmet Emre TÜRKMEN - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Ahmet Emre TÜRKMEN - Gümrük Müşavir Yardımcısı
KTG diye yazılır kalite, tecrübe, gümrük diye okunur.  Sözlerime böyle başlamak istiyorum Bu kutlu yolda yürürken saat, yer, zaman ,fark etmeksizin desteklerini her daim esirgemeyen,  eğitimi sadece öğretmek için değil ayni zamanda bu stresi heyecanı benimle yasayan, her şey sınava kadar değil sınavdan sonrası da var bu isin deyip her daim yanımda olduğunuz için emeği gecen, elinden gelen tüm imkanları sunan ve başarılı olmamda katkı sağlayan kıymetli hocalarıma ve Can abime canı gönülden teşekkürlerimi iletiyorum. A Karne sınavında hikayeme sizlerle kaldığım yerden devam edeceğim teşekkürler KTG ailesi.

Ahmet Emre TÜRKMEN

0 537 709 40 87 
Olcay ABACI - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Olcay ABACI - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Başarı hiç bir zaman tesadüf değildir ! 
Her ne kadar KTG EĞİTİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ diye geçse de , sınava girmeye karar verdiğiniz andan itibaren  sizlere  aile oluyor. Gerçekten KTG AİLESİ  demek asla abartı olmaz !
Yaşayan her bir meslektaşımız bilmektedir ki ; olabildiğince yorucu , zorlu  ve yıpratan bir süreç ve böyle bir süreçten geçerken nerde olduğumuz gerçekten çok önemli.
Ben, sınava girmeye bile emin değilken , sevgilimin beni cesaretlendirmesini, her konuda destek olmasını asla pas geçemeyeceğim. Önceliği beni Can ile irtibata geçirmek oldu  ama bende ki korkuyla içimden hep inşallah anlaşamam da gitmem kursa , sınava da girmem belki diye geçiriyordum.
Ama telefonda ilk kez konuştuğunuz bir insandan ne kadar yüksek bir enerji alabilirseniz Can bunun fazlasıydı.  İlk konuşmayla beraber en azından sınava kesin gireceğim düşüncesi bende yer etti . 
Gümrük yoğunluğunda çalışırken  bir de  ders çalışma ekleyince yer yer tükenen enerjiler, düşen motivasyonlar, asılan suratlar kaçınılmaz oluyor ama her seferinde;  Kutluhan hocamız ve Can başta olmak üzere her bir hocamız  o kadar sabırla ve itina ile yaklaşıp beni / bizi olduğumuz yerden kaldırıp öyle güzel noktalara getirdiler ki , bizden daha çok bize inandılar . Bizi de başarıya...
Kutluhan Hocamın; burası çok önemli arkadaşlar diye vurguladığı her bir cümlenin sınavda soru olarak karşımda olmasının güzelliğini anlatamam, her bir meslektaşımın yaşamasını isterim .
 Şimdi ;
Sınavı kazanmış olmamın haklı gururu ile içime sığdıramadığım o coşkulu mutluluğun mimarileri olan; 
-Kutluhan Hocama ; beni bu zorlu sürece en iyi şekilde hazırladığı için
-Can Yılmaz 'a ; bu süreç içinde her bir an destek olup, inandığı , inandırdığı için ayrıca ve ayrıca kamp süresi içerisinde rahatsızlandığımda beni hastaneye götürmekten imtina etmeden ilgilenmesi ve bunu samimiyetle yaptığı için 
- Güven Hocam ve Umut Hocama ; alanlarında çok iyi olup bunu bizlere en iyi şekilde aktardıkları için
Ve Canım Sevgilim , her bir an yanımda olup , desteğini ve emeğini hiç eksik etmeden sabırla , sevgiyle ve saygıyla yanımda bulunduğun için ve beni KTG ailesi ile tanıştırdığın için herkese ne kadar teşekkür etsem az, hakkınız ödenmez

Olcay ABACI

0 544 228 08 93

İlyas ORUÇ - Gümrük Müşavir Yardımcısı
İlyas ORUÇ - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Sınava hazırlık sürecinde bana gösterdiğiniz yardım ve desteklerinizden dolayı çok teşekkür ederim. Başta Kutluhan hoca olmak üzere bütün hocalarınızın ve kaynaklarınız bu süre zarfında bana çok katkıları oldu. Siz değerli KTG eğitim ailesine tekrardan çok teşekkür ederim. Müşavirlik sınavında tekrardan görüşmek üzere.

İlyas ORUÇ 

0 537 215 10 11
Melih AYYILDIZ - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Melih AYYILDIZ - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Sınav maratonu boyunca KTG ailesinin bir parçası olmak gerçekten harikaydı. Firma bünyesinde çalışan biri olarak, bu eğitimlerin sınavlardan ziyade tüm dış ticaret işlemleri ile uğraşan personellerin alması gerekliliği fikri bende oluştu. Teşekkürler KTG.
Hes Kablo 

Melih Ayyıldız 

0 507 697 56 66
Murat TOPRAK - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Murat TOPRAK - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Başarıya giden yolda her an yanımızda olduğunuz için , sınav psikolojisini iyi yönetip hedefe ulaşmamıza destek olduğunuz için , en zor anda bile bu zorlu maratondan enerjiniz ile kopmamamızı sağladığınız için sonsuz teşekkür ederim KTG ailesi..

Murat TOPRAK 

0 530 263 12 57 
Oğuzhan ÇİVİOĞLU - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Oğuzhan ÇİVİOĞLU - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Ticaret Bakanlığı tarafından 'Pandemi' döneminden dolayı geçen sene yapılmayan GM/GMY sınavından 1 sene gecikmeli olsa da güzel sonuç almak ve bu mutluluğu paylaşmak.. Bu zorlu süreçte en başta bana inanan ve yanımda desteklerini esirgemeyen yakınlarıma , bu zorlu eğitim ve sürecinde de Can Yılmaz/ Kutluhan Tanısalı hocama  teşekkürleri sunuyorum. Başaracağımı biliyordum ve bir sonraki adımda da başaracağım.

Oğuzhan ÇİVİOĞLU 

0 538 548 60 23
Vahit VURAL - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Vahit VURAL - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Amaçlanan hedefte başarılı olmak için disiplinli bir çalışma gereksinimi olsa da bu konuda işinde uzman olan KTG ekibinden de destek almak onların bilgi ve deneyimlerinde faydalanmak, çıkılan yolda  siz değerli meslektaşlarımı yolda bırakmayacağı inancındayım. Uzun yıllardır yapmakta oluğum mesleğimi bir seviye daha ileri götürmemi sağlayan bilgi birikimi ve deneyimleri ile bana katkıda bulunan emeği inkar edilemez başta Kutluhan Hocam olmak üzere KTG eğitmenleri ve değerli ekip arkadaşlarına gönülden çok teşekkürler.

Vahit VURAL

0 543 404 43 97
Funda KARASU - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Funda KARASU - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Merhabalar, son ana kadar verdiğiniz katkılar için sonsuz teşekkürler . Bu süreçte verdiğiniz destek, son güne kadar yapılan tekrarlar bu sonuca ulaşmamda büyük katkı sağladı. Emekleriniz için sonsuz teşekkürler.

Funda KARASU 

0 505 940 91 64
Aziz Burak SEVİNÇ - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Aziz Burak SEVİNÇ - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Desteklerini ve emeklerini hiç esirgemeden beni sınava hazırlayan değerli KTG Ailesine teşekkür ederim. A karne hazırlık döneminde görüşmek üzere.

Aziz Burak SEVİNÇ

0 533 332 37 00 
Duygu ÇILGIN - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Duygu ÇILGIN - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Her şey için çok teşekkürler. Kutluhan hocamın ve KTG ekibinin emeği sayesinde sınavı kazandım. Vicdanlı, iyi niyetli, özverili insanlar olduğunuz için de ayrıca tebrik etmek istiyorum sizleri.

Duygu ÇILGIN 

0 545 464 20 87 
Emsal KAYA - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Emsal KAYA - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Can, sana ve Kutluhan hocamıza emekleri için çok teşekkür ederim. Kitabınız ve soru bankanızdan başka kaynakla çalışmaya gerek duymadan 73 ile sınavı geçtim.. Hakkınızı helal edin teşekkürler..

Emsal KAYA

0 532 761 26 93
Betül GÜLŞEN - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Betül GÜLŞEN - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Sıfırdan başlamış biri olarak sizlere ne kadar teşekkür etsem az.. Kutluhan hocam, Umut hocam, Güven Hocam ve bu süreçte bizimle sürekli iletişimde olan her sorunumuza koşan Can, sizlerin bize verdiği emekler sayesinde bugün kazandık. Sektöre yeni girmiş ve muhasebe/finans kısmında olup hiçbir şey bilmediğim halde gümrük müşavir yardımcılığı sınavına hazırlanırken çok iyi bir donanıma sahip oldum sayenizde. Sınavımı verilen sürenin yarısında bitirmiştim çünkü girmiş olduğumuz sınavın çok üzerinde bir eğitim aldık. Ders dışında verilen kamp aşırı verimli oldu benim için. Soru portalınızdan başka kaynak neredeyse kullanmadım. Ekstra ücretsiz verilen herkese açık etütlerinizle son ana kadar yanımızdaydınız. Ayrıca YouTube kanalınızdaki videolarınızdan da faydalandım. Emeğiniz çok büyük, motivasyonumuzu hep yüksek tuttunuz. Tavsiye ile sizinle tanışmıştım, şimdi benim içinde herkese tavsiye olunacak bir eğitim kurumusunuz. Tekrardan her şey için teşekkürler. Müşavirlik içinde kesinlikle sizinle yoluma devam edeceğim..

Betül GÜLŞEN

0 553 820 34 24 
Ersoy BAYKARA - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Ersoy BAYKARA - Gümrük Müşavir Yardımcısı
KTG Eğitim kurumu için ne söyleyebilirim ki? Başta Kutluhan Hocamız, Can arkadaşımız olmak üzere bütün hocalarımız ve emeği geçen herkese teşekkür ederim öncelikle. Gerçekten profesyonel bir ekip, sadece bilgiyi, mevzuatı değil bu işe yüreğini koymuş bir ekip. Sınavı kazanmamda çok büyük katkısı olan bu insanları kelimelere sığdırmak gerçekten zor. Gümrük Müşavirliği sınavı için de aynı ekiple çalışacak olmanın sabırsızlığı var üzerimde. Görüşmek üzere sevgili KTG ailesi...Yüreğinize, emeğinize sağlık.

ERSOY BAYKARA

0 543 774 32 11

İhsan DADAK - Gümrük Müşavir Yardımcısı
İhsan DADAK - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Kutluhan Bey'in kursundan almış olduğum eğitim sayesinde 2021 yılında girmiş olduğum Gümrük Müşavir Yardımcısı sınavını kazandım. Başta Kutluhan Bey olmak üzere tüm eğitmenlere ve desteğini esirgemeyen Can kardeşime teşekkür ederim.

İHSAN DADAK

0 532 562 76 25 
Kadir Burak KİRPİKLİ - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Kadir Burak KİRPİKLİ - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Yoğun ama bir o kadar da heyecan ve keyifle geçen bir eğitim ve sınav sürecinde KTG’nin desteğini almak büyük şanstı. Sınavı kazanma yolculuğumda bana eşlik eden desteklerini esirgemeyen emeği geçen tüm KTG ailesine, Kutluhan Hocam’a, Can'ıma çok teşekkür ederim. Sınavda aldığım başarı şahsım adına gerçekten büyük bir ödül iken aylarca süren bu maratonda bir aile ortamı oluşturabilmeyi, sohbetlerinden, engin bilgilerinden, yakın ilgilerinden faydalanabilmeyi, stresimizi sevincimizi soru işaretlerimizi paylaşabilmeyi, her şeyden öte bir aile kazanma hissini bana tecrübe ettirdiği için tüm KTG ailesine çok ama çok teşekkür ederim. A Karnede de bu yolda sizinle devam edeceğim. 

Kadir Burak KİRPİKLİ 

0 553 305 98 52
Murat ÖZCAN - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Murat ÖZCAN - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Karanlık yollardan geçtim ama hiçbir zaman desteğinizi eksik etmediniz. KTG ailesine  Sonsuz TEŞEKKÜRLER...


Murat ÖZCAN

0 539 382 51 08
Hakan KUŞ - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Hakan KUŞ - Gümrük Müşavir Yardımcısı

Sevgili KTG ailesi. Öncelikle sizleri tanıdığım için çok mutluyum. Bugün almış olduğum sevinçli haberde b karneyi kazanmış bulunmaktayım. 2 yıl önce tanıştık sizinle. KTG ailesiyle sadece ders yapmadık, beraber eğlendik, sevinçlerimizi paylaştık. Emeği geçen tüm hocalarımızdan öğrendiğimiz birlik ve beraberlikle her türlü sorunun aşılacağıydı. KTG ailesi bizlerle sadece kurs döneminde değil her daim ilgilenmiş, sorularımıza, sorunlarımıza .özüm bulmuştur. İyi ki varsınız KTG ailesi.


Hakan KUŞ


0 555 877 00 23


Ali OSMAN - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Ali OSMAN - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Mevzuat hayatının zor günlerinde, güvenin, samimiyetin ve eşsiz desteklerin merkezi KTG Eğitime kalpten teşekkür etmeyi kendime borç bilirim.

Ali OSMAN

 0 546 284 08 22
Serkan YAZILI - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Serkan YAZILI - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Tam umudumu kaybettiğim zamandı. Zaten ilk sınav başvurusunu kaçırmıştım. Ek başvuru döneminde kursta yoktu. Kendi çabamla sınava hazırlanıyordum. 40 netin üzerine bir türlü çıkarmıyordum. Sınava 2 hafta kala havlu atmıştım.  Taaa ki! Rehberim de kayıtlı olmayan biri arayana kadar. Sesiyle tekrar umudum geri döndü. Ses Can YILMAZ'a aitti. Birden canlandım. Önce online, akabinde bir hafta Ankara'da kamp.  Umut oldun bana. Sana şükranlarımı sunuyorum. Senin şahsında KTG eğitime çok teşekkür ediyorum.


Serkan YAZILI 

0 552 501 55 29
Deniz Ayaz - Dış Ticaret Eğitimi
Deniz Ayaz - Dış Ticaret Eğitimi

Nihat hocama ve Kutluhan hocama öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Eğitim denilince hep bir sıkıcılık akla gelir ama onların anlatımları bizlerin katılımları ile zevkli ve çok verimli bir 3 gün geçirdim. Eğitim notlarımızla yetinmeyip ayrıca  görsellerle ve örnekler ile desteklemeleri inanıyorum ki tüm katılımcıların aklında konuların daha fazla yer etmesine de ayrıca sebep olmuştur. Sayenizde bundan sonraki iş hayatımda daha çok verimli olacağımdan eminim. Teşekkürler


Farba A.Ş. Faruk DAMANCIOĞLU – Dış Ticaret Şefi
Farba A.Ş. Faruk DAMANCIOĞLU – Dış Ticaret Şefi
Hem Dış Ticaret eğitimi hem de Gümrük eğitiminin kurguları tam olarak eksiklerimize yönelikti. Eğitimcilerimizin yalın anlatımlarının yanı sıra, sorularımıza verdikleri detaylı cevaplar konulara hakim olmamız adına çok aydınlatıcıydı.
Faruk DAMANCIOĞLU – Dış Ticaret Şefi
0(262)781 81 00 
Farba A.Ş. Gülferiz YILDIRIM – Lojistik Uzman Yardımcısı
Farba A.Ş. Gülferiz YILDIRIM – Lojistik Uzman Yardımcısı
Kutluhan hocayla keyifli bir eğitim geçirdik. Alanında oldukça tecrübeli olduğu için sorulan sorulara net ve anlaşılır cevaplar aldık. Bizim için açıkları kapatma adına etkili bir eğitim oldu.
Gülferiz YILDIRIM – Lojistik Uzman Yardımcısı
0(262)781 81 00 
Farba A.Ş. Tuğçe ELLİBEŞ – Dış Ticaret Uzman Yardımcısı
Farba A.Ş. Tuğçe ELLİBEŞ – Dış Ticaret Uzman Yardımcısı
Eğitmenimiz Dış Ticarete son derece hakimdi, bu nedenle konuları akıcı ve dinlerken sıkılmayacağımız şekilde bize aktardı. Eğitim konularının içeriği ve detayları benim için yeterliydi. Dış Ticaretin genel bilgileri dışında karşılaşabileceğimiz sorunlar ve çözüm önerileri üzerine konuşuldu. Ayrıca Kutluhan Bey’in kişisel tecrübelerinden yaptığı çıkarımlar ve verdiği örnekler de içeriğin kalitesini artırdı. Tavsiye edebileceğim, verim aldığım bir eğitim oldu.
Tuğçe ELLİBEŞ – Dış Ticaret Uzman Yardımcısı
0(262)781 81 00 
NURSEL ŞAŞKIN
NURSAL ŞAŞKIN-ONLİNE DIŞ TİCARET EĞİTİMİ-2021 ŞUBAT DÖNEMİ
Aldığım eğitim gayet verimli ve çok akıcıydı  tşk ederim Nihat hocam Kutluhan hocam emeğinize sağlık. 
Nursel Şaşkın - +90 506 331 39 76 
Sağlamiş Çelik Tel ve Mamülleri A.Ş. Online Mavi Gümrük Beyanname Yazma Eğitimi
Sağlamiş Çelik Tel ve Mamülleri A.Ş. Online Mavi Gümrük Beyanname Yazma Eğitimi
Doğrudan temsil yolu ile gümrükleme yapmaya karar verdiğimizde aklımda oldukça soru ve korkularım mevcuttu.  KTG Eğitimden Serkan hocamın verdiği detaylı bilgiler ile almış olduğum eğitim sayesinde süreci başarılı bir şekilde tamamladım. Tüm desteğiniz için teşekkür ederim.
Sağlamiş Çelik Tel ve Mamülleri A.Ş. - 0545 276 93 94
Kenan ERGİNOL - Gümrük Müşaviri
Kenan ERGİNOL - Gümrük Müşaviri
KTG Eğitim ile sürecimiz 2017 yılında başladı. Benimle ilgili, samimi ve başaracağıma dair sürekli telkinde bulunan bir sürü hocalarım vardı. O sene şanssızlığımın kurbanı oldum. Hem de 70 barajı olan bir sınavda 69,1 puan almam beni çok üzmüştü ama bir yandan da çok zor olmayacağının farkına varmıştım. Bir yıl aradan sonra 2019 ocağı KTG ile yollarım yine keşisti. Bu sefer yalnızda değildim. Benimle beraber istekli ve bu mesleği müşterek olarak dahil olmak isteyen bir çok arkadaşımda vardı. Hepimiz arkamıza KTG gibi bir eğitim kurumunu almış ve teknolojiyi cebimize koymuştuk. Hepimiz oturduk, güzel bir müttefik olduk ve 2019 yılı başında güzel bir eğitime KTG EĞİTİM kadrosunda bulunan mükemmel eğitmenlerle Bursa’da başladık. Benim alt yapım ve daha da öğrenme isteğim KTG ile hep arttı. Bilmediğim, aklıma getirmediğim ve önemsemediğim tüm konularda KTG EĞİTİM sayesinde farkına vardım. KUTLUHAN TANISALI, SERKAN DÜZMEKİK, GÖKHAN ORHAN ASLAN, HAKAN UÇAK, GÜVEN YILDIZ Ekibi anlatılmaz aslında. Bunu yaşamak gerekir.   Bu eğitmenlerin emekleri benim isteklerimle birleşince zaten mevzuatta nirvanaya ulaşıyorsun isteyerek. Tabiki her şey kişinin kendisinde bitiyor. Ama eğitim şart. Bu eğitimi en temiz şekilde KTG EĞİTİM bana fazlasıyla verdi. 2019 sınavı uzayda bile olsa girilecek bir sınavdı fakat gerçekleştiğinde kolay bir sınavda değildi. 5 şık, 4 yanlışın bir doğruyu uçurduğu, yoruma dayalı soruların olduğu, dip cevapların bulunduğu, bol bol hesaplamalı (kendini bilge sistemi sandığın) ve Ankara Üniversitesi’nin düzenlediği ve katılım sayısının 750 kişiyi aştığı ve ilk adımında mutlu sona 34 kişinin ulaşabildiği değişik bir sınavdı. KTG sayesinde bu adımı kolaylıkla geçtim. Bitti mi? hayır bitmedi. Yeni başlıyoruz daha durun. Sözlü mülakat eğitimi için KTG tek adres. Bana yine kattı yine aldım yine çaldım bilgileri. İnsanın beyni aldıkça alır. Okuyun arkadaşlar alın hep. Bilgi şart. Mülakat günü 30 mart olacakken ve tam hazırken bir illet çıktı dünyada. Çok zorladı bizi. Dışarı bile çıkamaz işimize bile rahat gidemez olduk. Eee sınavı geçtik sözlü mülakatı var bunun? İşte burada KTG’nin teknolojisi yine cepte idi. Güzel geçen online eğitimler, arada geçen 9 aylık bir boşluk KTG EĞİTİM sayesinde fazlasıyla güzel yararlı ve tempolu geçti. Beni yaşanan bu pandemide eğitimden hiç ama hiç uzaklaştırmadı .Beni hep tuttu ve sınava her an hazır hissettirdi. Ama şunu bir daha belirtmemde yarar var. Eğitim yol göstericidir. Bu yolları geçecek olan sizlersiniz.
Kenan ERGİNOL
0 538 794 65 98
Sinan ÖZÜN - Gümrük Müşaviri
Sinan ÖZÜN - Gümrük Müşaviri
Değerli KTG ailesinin uzman kadrosu ile vermiş olduğu eğitimin ve gerçek mülakat havasında geçen demo mülakatın  katkılarından dolayı  KTG  ailesini teşekkür ederim.

Sinan ÖZÜN 

0 532 225 99 51
Serkan YILDIZ - Gümrük Müşaviri
Serkan YILDIZ - Gümrük Müşaviri
Her ne kadar şuanda KTG eğitim çalışanı olsam da mesleğe başlamamı sağlayan Kutluhan Hocam kariyerimde basamakları tek tek çıkmamı sağladı. 2013 yılında gümrük müşavir yardımcılığı sınavını kazanmamdaki büyük pay sahiplerindendir. Gümrük müşavirliği serüvenim 2018 şubat ayındaki kurs ile başladı düzenlenen eğitimler, test portalı ve sürekli güncel mevzuatın paylaşılması, ders tekrarları sayesinde iyi bir ivme yakalayarak ilk seferde sınavı kazandım ancak sözlü mülakatta kaybettim. 2019daki yazılı sınavda yine bir önceki yılda aldığım eğitimin üstüne katarak başarılı oldum bun dada KTG eğitim hocaları başta Kutluhan TANISALI, ve diğer hocalarım yürüyen tarife Serkan DÜZMEKİK, Güven YILDIZ, Umut ŞEDELE, Gökhan Orhan ARSLAN, hocalarımızın katkılarından dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Tabi ki moral motivasyon kaynağımız Can YILMAZ ayrıca teşekkür ederim.  Yazılı sınav sonrası sıra sözlü mülakat eğitimine gelmişti KTG eğitimin orada da farklı metotlarda hazırlanmamızı sağladı. Verilen taktik ve teknikler ile  konulara ve mevzuata bakış açılarımızı daha da zenginleştirmemizi sağladığını düşünüyorum. 

Serkan YILDIZ

0 537 982 07 45
Onur HELVACIOĞLU - Gümrük Müşaviri
Onur HELVACIOĞLU - Gümrük Müşaviri
2018 yılında tanıştığım KTG eğitim ailesiyle 2 sınav dönemi boyunca uzun ve zorlu bir süreç yaşadık. Bu süre boyunca 2 yazılı ve 2 sözlü mülakat sınavını geride bıraktık. Bugün itibarıyla gümrük müşaviri unvanını almış bulunuyorum. Geniş ve uzman eğitim kadrosuyla gerçekten ciddi bir eğitim kurumu.  Her zaman desteklerini hissettim. KTG eğitim dışında başka bir desteğe ihtiyaç duymadım. Kendilerine gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

Onur HELVACIOĞLU 

0 530 280 28 50
Tunç ATAMER - Gümrük Müşaviri
Tunç ATAMER - Gümrük Müşaviri
KTG sektör dahili kıyas kabul etmeyecek seviyede profesyonel ve ciddi yatırım yapılmış bir eğitim kurumu iken aynı anda bu zorlu yolda yükümüzü paylaşmış ve aile fertlerimiz haline gelmeyi başarmış insanlardan kurulu. 
KTG ye adım attığımız andan itibaren gece gündüz farketmeksizin desteklerinizi esirgemediniz. Gümrük müşaviri ünvanı ile birlikte bir çok abi, kardeş dost kazandık.
Başta Kutluhan Tanısalı, Serkan Düzmekik, Umut Şedele, Güven Yıldız, Gökhan Orhan Arslan, diğer tüm hocalarımız ve tabi ki Can Yılmaz ve Serkan Yıldız'a sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunarım.

Tunç   ATAMER

0 531 712 77 62

Mevlüt EYİGÜN - Gümrük Müşaviri
Mevlüt EYİGÜN - Gümrük Müşaviri
Gümrük Müşavirliği’ne hazırlık sürecinde desteklerini esirgemeyen, bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan tüm KTG ailesine ve Değerli hocalarımıza teşekkürler.

Mevlüt EYİGÜN

0 544 543 69 20
Burhan AYIRICI - Gümrük Müşaviri
Burhan AYIRICI - Gümrük Müşaviri
Böylesine zorlu bir sürecin sonunda Gümrük Müşaviri unvanını almaktan dolayı çok mutluyum. Bu süreçte bizi hiç yalnız bırakmayan gerek psikolojik gerek mevzuat anlamında desteklerini ve tecrübelerini bizden hiç esirgemeyen Sevgili KTG çalışanlarına ve Hocalarıma ne kadar teşekkür etsem azdır. Bundan önce de bir çok kurstan eğitim almıştım ancak böylesine profesyonel ve alt yapısı sağlam olan bir kurs açık konuşmak gerekirse görmedim . Takım arkadaşlarıma ve çevreme önerebileceğim tek adres KTG ‘dir.  Tekrar her şey için çok teşekkür ederim.

Burhan AYIRICI 

0 532 263 86 43

Olgun KOÇAK - Gümrük Müşaviri
Olgun KOÇAK - Gümrük Müşaviri
Her biri alanında deneyimli eğitimci kadronuzla, güncel mevzuatla ilgili anında bilgilendirmelerinizle, interaktif eğitim içeriğinizle ve pandemi dönemi boyunca da esirgemediğiniz gerek teknik, gerekse psikolojik desteğinizle bu süreci başarıyla tamamlamamdaki payınız çok büyük. KTG ailesine sonsuz teşekkürler.


Olgun KOÇAK 

0 531 946 82 05
Mesut KARAKULAK - Gümrük Müşaviri
Mesut KARAKULAK - Gümrük Müşaviri
Gümrük Müşavirliği serüvenime  KTG Eğitim kurumu  başladım. Burada hedeflerime ulaşmak İçin  başarıya giden yolda yapılması gereken her şeyi kurumda ders veren sevgili meslektaşlarımdan aldığım dersler sonucunda ilk olarak kendime olan inancım ve KTG ‘nin bana vermiş olduğu manevi destek ve güven ile Ankara’da yapılan kamplar sonucunda yazılı sınavıma girdim ve kazandım. Sonrasında sözlü sınavım için yeniden hazırlanmaya başladım ve mülakat sınavıma hazırlanma yolculuğumda tüm mevzuat ve tarife konusunda KTG ‘nin eğitimcileri ile her şeyi tek tek en ince ayrıntısına kadar öğrenip ,araştırdık ve verdiğimiz emekler sonucunda bugün sözlü sınavımı da kazandım. KTG ailesine ve vermiş oldukları tüm emeklere teşekkür ediyorum. KTG demek benim için ; güven ve başarı serüveni demektir.


Mesut KARAKULAK
0 532 783 74 04
Cenk SELÇUK - Evrim Gümrük Programı & İthalat-İhracat Gümrük Müşteri Temsilcisi
Cenk SELÇUK - Evrim Gümrük Programı & İthalat-İhracat Gümrük Müşteri Temsilcisi
Sektörümüzde en etken programlardan biri olan evrim programının öğretilmesi ve iş bulmamız konusunda yardımcı olan KTG ailesine ve özellikle Can Yılmaz’a teşekkürlerimi sunuyorum. Sayenizde mükemmel bir firmadayım.

Cenk SELÇUK - 0 505 307 14 14
Semih VARDAR - Evrim Gümrük Programı & İthalat-İhracat Gümrük Müşteri Temsilcisi
Semih VARDAR - Evrim Gümrük Programı & İthalat-İhracat Gümrük Müşteri Temsilcisi
Ktg eğitime kayıt olmaya geldiğimde sınıfları tek tek gezdim ve ders alt yapısının son derece iyi olduğunu fark ettim. Verdikleri kitabı incelediğimde gayet dolu olduğunu ve hiçbir ayrıntının atlanmadığını görmek beni sevindirmişti. Ardından derslere başladığımızda beni etkileyen en büyük faktör hocaların bize bir şeyler katma arzusuydu. (ek dersler vs.. gibi) Asla ders anlatmaktan kaçınmayan gerekirse tekrar tekrar anlatan hocaların olduğunu görmek benim için son derece önemliydi. İlerleyen derslerde bize temin edilen laptoplar ve uygulamalı anlatımlar sanki bir ofiste çalışıyormuşuz gibi ders işlememiz beni etkileyen diğer bir önemli unsurdu. Bu eğitimi aldığım için hiç pişman olmadım aksine çok mutluyum. Bütün hocalarıma kurumu işletenlere teşekkür ediyorum.

Semih VARDAR  0 553 738 19 02
Büşra KARAPULAT - Evrim Gümrük Programı & İthalat-İhracat Gümrük Müşteri Temsilcisi
Büşra KARAPULAT - Evrim Gümrük Programı & İthalat-İhracat Gümrük Müşteri Temsilcisi
Yeni mezun birisi olarak temelde öğrendiklerimi uygulamada görmek için arkadaş çevremden duyarak araştırmaya başladığım KTG evrim eğitim programı bana çok şey kattığını düşünüyorum. Ayrıca program bitince sektöre girmem için iş imkanı sağlamış olmaları da bir diğer avantajı. Tekrar teşekkürler KTG.

Büşra KARAPULAT 0 530 976 60 98
Neslihan KAÇAR - Evrim Gümrük Programı & İthalat-İhracat Gümrük Müşteri Temsilcisi
Neslihan KAÇAR - Evrim Gümrük Programı & İthalat-İhracat Gümrük Müşteri Temsilcisi
Çevremden aldığım tavsiyeler doğrultusunda en güvenilir evrim kursu olarak KTG eğitimi tercih ettim. Evrim programının bilmediğim ince detaylarını öğrenmek ve bildiklerimi pekiştirmek için gittiğim kursu verimli bir şekilde tamamladım. Kurs sonrası işyerinde daha faal olarak çalışıyorum. Ayrıca kendileri de iş konusunda yardımcı oluyorlar. Kısacası aldığım eğitimden memnun kaldım. Özellikle iş bulma konusunda sıkıntı yaşayan arkadaşların tercihleri arasında ilk sırada olmalı diye düşünüyorum.


Neslihan KAÇAR -0 545 914 05 33
VOLKAN KUM - GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCISI
VOLKAN KUM - GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCISI
Arkadaşlar bilindiği üzere mesleğimiz hak ettiği konumda değildir. Mesleğimizin daha iyi yerlerde olması için kaliteli Gümrük Müşaviri ve Gümrük Müşavir Yardımcılarına ihtiyacı vardır. Değişen ve gelişen bu global dünyada meslektaşlarımızın kendilerini geliştirmeleri ve daha iyi yetiştirmeleri gerekiyor. Bunun içinde doğru eğitimi, kendilerini kanıtlamış kurumlardan almalıdır. KTG Eğitim bu konuda kendini kanıtlamış, geliştirmiş ve sektörün öncü eğitim kurumlarından biridir. Kutluhan TANISALI hocamız öncülüğünde uzman kadrosuyla birlikte en kaliteli eğitimi sunmaktadır.
22.12.2019 tarihinde Ankara Üniversitesi tarafından yapılan Gümrük Müşavir Yardımcılığı sınavında ne kadar da şartlar ağır ve zor olsa da KTG Eğitim ile başardık. Başta değerli Kutluhan TANISALI olmak üzere diğer hocalarımıza da teşekkür ederim.

Volkan KUM
0555 017 27 21
DEMET ÖZKIRIM ÇAĞLAR - GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCISI
DEMET ÖZKIRIM ÇAĞLAR - GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCISI
İlk sınav hakkım ve sektör dışı iş geçmişim olduğu için iyi bir kurs arayışına girdim.  Araştırmalarım neticesinde değerli bir arkadaşım KTG'yi önerdi. Uzak olmasına rağmen tereddüt etmeden KTG'yi seçtim ve ne kadar doğru bir karar verdiğimi şimdi daha iyi anlıyorum. Öncelikle bu uzman kadroyu bir araya getiren Kutluhan TANISALI Hocama daha sonra Gökhan Orhan ARSLAN , Emrah ENGİN ,Umut ŞEDELE ve Güven YILDIZ hocama  teşekkür ederim. Tabiki başarılı olabilmek için azimli ve istekli olmak şart. Bu yolda doğru pusulayı bulmak da şansım oldu. Stresten beynimiz yandığında ise içtenliği ve enerjisiyle yüzümüzü güldüren KTG'nin CAN'ı iyi ki varsın. 
Yolculuk uzun ve bu yolculukta yoldaşım siz olacaksınız.

Demet ÖZKIRIM ÇAĞLAR
0 538 923 17 11
ŞEYDA YAYLA - GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCISI
ŞEYDA YAYLA - GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCISI
Kelimeler ile anlatamayacak kadar çok sevinçliyim. Çok emek verdik, çok fedakarlıklar üstlendik; şükürler olsun Rabbim emeklerimizi karşılıksız bırakmadı. 
Bu sürecin başından sonuna yol gösterdiği için KTG ailesindeki tüm hocalarımıza gönülden teşekkür ederim. 2 yıl sonra Müşavirlik hazırlıklarında görüşmek üzere ..

Şeyda YAYLA
0 538 285 36 43


ÜLKÜ YÜKSEL - GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCISI
ÜLKÜ YÜKSEL - GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCISI
Mesleki eğitimi en kaliteli şekilde sunan ,ilgili ve  özverili çalışmalarından dolayı takdir ettiğim KTG Eğitim ailesine sınavı kazanmam daki  desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim.Gümrük Müşavirliği Sınavı hazırlık sürecinde de görüşmek dileğiyle..


Saygılarımla,
Ülkü F. YÜKSEL
0 507 667 32 58

VEDAT KARACA - GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCISI
VEDAT KARACA - GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCISI
Sınava hazırlık sürecinde  başta Kutluhan TANISALI  hocamıza ve diğer tüm hocalarımıza KTG eğitim ailesine çok teşekkür ederim. Emeğimizin karşılığını aldık çok şükür. Gümrük Müşavirliği Sınavına hazırlıkta görüşmek üzere, iyi ki KTG.

Vedat KARACA
0 553 093 62 62
TEKİN KILIÇGEDİK - GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCISI
TEKİN KILIÇGEDİK - GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCISI
Bu zorlu ve stresli sınav sürecinde KTG eğitim seçmiş olmam benim için büyük bir avantajdı. KTG eğitim sadece bir eğitim kurumu değil. Bu işi profesyonelce gerçekleştiren ve bir o kadar samimice öğrencilerine yaklaşan bir kurum. Kursun getirdiği bir çok avantajlar var; Online test portalı, Kaçırdığınız derslerin videolu tekrarları ve etütleri. Etütlere ayrıca youtubede KTG eğitimin kanalından izleme şansınızda oluyor. Gümrük müşavirliği sınavında da tercihimi KTG eğitimden yana kullanacağım. Umarım daha da iyi yerlere gelirler ve bir çok meslektaşıma yardımları dokunur. Verdikleri emekler için çok çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsın KTG!

Ayrıca;
Kurs müdürü Can(ımız)'a da ayrıca bir teşekkür etmek gerek. KTG eğitimin başarısında Can'ın katkısı çok büyük. Bizlere her anlamda yardımcı olmuştur. Günün her hangi bir saatinde aradığınızda , mesaj attığınızda sorularınızı/sorunlarınızı mutlaka çözecektir.

Tekin KILIÇGEDİK
0 507 571 86 73

SEHER ÇETİN - GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCISI
SEHER ÇETİN - GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCISI
Gerek dersler gerek online portal da yer alan testler, hazırlanırken çok yardımcı oldu. Video dersler de kaçırmış olduğum konularda ki eksiklerimi kapatma konusunda oldukça faydalıydı. Bu zorlu ve stresli sınav sürecinde yol göstericiliği için KTG ailesine çok teşekkür ederim.

Seher ÇETİN
0 537 387 39 48
İLKE BÜYÜKEMİR - GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCISI
İLKE BÜYÜKEMİR - GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCISI
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, 2019 Martta başlayan bir maraton, önceleri sadece hafta sonu dersleri, ilerleyen zamanlarda hafta içi en az 3 gün videolu dersler bu sayede mevzuatı en az 8-10 defa hocalarımızla yoğun tekrar,her derdimizle ilgilenen çözüm üreten ve bizlerle gece 23.00 e kadar kalan bir dost (Can Yılmaz ), sınav arifesi harika bir kamp ve ardından gelen başarının mutluluğun birlikte paylaşımı.Ben bu sene ikinci kez sınava hazırlanıp girdim ve şunu söyleyebilirim ki KTG'nin öncelikle eğitimdeki, bizlere ilgisindeki ve sınav bittikten sonra bile dava ve itiraz sürecinde hala bizleri yalnız bırakmaması destek olması yol göstermesi bu alanda ne kadar iyi organize, hakim ve rakipsiz olduğunuzu açık olarak görmeme sebep oldu. Sınava dair tecrübeleriniz ve bizim işimizi büyük ölçüde kolaylaştıran yöntem ve uygulamalarınız başarıya giden yolda çok önemli bir rol oynadı. 
Ve bu gerçekten çok enteresandır ki konuştuğum insanlar sınavdan başarısız olsalar dahi yeniden KTG ile hazırlanacaklarını  kuşkusuz olarak söyleyebiliyorlar bu gerçekten çok önemli bir nokta sizler için, gerçekten doğru yoldasınız. Özetle iyi ki varsınız sizlerin payı bu seneki başarımda çok büyük. İnşAllah kısmet olursa  A Karneye hazırlanırken de beraber olacağız iyi ki varsınız her şey için herkese ayrı ayrı teşekkür ederim .

İLKE BÜYÜKKEMİR 
0 533 564 92 50SEZEN İLERİ - GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCISI
SEZEN İLERİ - GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCISI
Merhaba KTG Ailesi,

Bu sınav benim son hakkımdı ve artık zaman yaklaştıkça ümidim kesilmişti sınava girmesem mi düşüncesi bayağı fazla idi ama  Kutluhan Bey ile birebir görüşmemiz beni çok fazlası ile motive etti ve bir daha sınava girmeyeceğim kelimesini kullanmadım aksine başaracağım çünkü benim bir hedefim var dedim. Sevgili KTG ailesi bu zor  süreçte her zaman yanımda olduğunuz için ,destekleriniz için çok  teşekkür ediyorum .En çok ne hoşuna gitti derseniz müthiş bir soru portalınız var ve her yerde çözülebilecek bir uygulama olduğundan dolayı soru çözmek daha zevkli hale geldi . 
Kutluhan Bey ve diğer sevgili hocalar  emeklerinize  sağlık  ve  gizli kahraman Can  müthiş bir enerjin var bunu da kursiyerlere yansıttığın  için hep var ol 
İyi ki eğitiminizden yararlanmışım , iyi ki varsınız.
Sevgilerimle ,

Sezen İLERİ
0 534 849 79 29

GÖKÇE ÇELİK - GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCISI
GÖKÇE ÇELİK - GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCISI
Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı'na 2019 yılında hak kazandım ve hazırlık yılımı KTG Eğitim ile sürdürmeye karar verdim. Gerek profesyonel eğitim kadrosu ile gerçekleştirilen dersler, gerek ders dışı gerçekleştirilen videolu eğitimler ve gerekse eğitim portalındaki destekleyici sorular sayesinde hazırlık sürecimi maksimum fayda elde ederek tamamladım.
Sınava yakın dönemde gerçekleştirilen kamp ise, son tekrarlarımı yapmamı ve sınava tam olarak hazır duruma gelmemi sağladı. Ki nitekim başarıyı da yakaladık.
KTG Eğitim, sadece sınav desteği ile değil, aynı zamanda psikolojik destekler ile de yanımda oldu. Benimle beraber kazanmak istedi, azmetti ve çok çalıştı. Doğru bir eğitim kurumu ile yolu tamamladığım, sınav çıkışında yüzümdeki gülümsemeden anlaşılıyordu.
Emek, alın teri ve başarı el ele yürür. Bu uzun yolda, var gücüyle emek veren, alın teri döken ve başarıya götüren siz değerli KTG Ailesine teşekkür ederim.

Gökçe ÇELİK
ŞAKİRE DEMİRCİ - GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCI
ŞAKİRE DEMİRCİ - GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCI
Hedeflerime bir adım daha yaklaştığım bu zorlu süreçte bana destek olan KTG eğitimi seçtiğim için asla pişman olmadım.
Bizler için ciddi anlamda  emek veren eğitimciler, öğrenme sınırı olmayan sistemi ve tüm sorularıma cevap bulduğum hazırlık kitabı ve soru portalı bu yolda hep benimle oldu sıfırdan bu yola girip ilk hakkımda karneyi almak benim için büyük bir başarıdır. Bu başarımda eğitim sistemine güven duyduğum KTG eğitime katkılarından dolayı teşekkür ederim .

Şakire DEMİRCİ 
0 541 610 38 60

BASF Türk Kimya Sanayi ve Ticaret Ltd. Sti
BASF Türk Kimya Sanayi ve Ticaret Ltd. Sti

Ktg eğitim ailesi  ,

Kurumunuzun Müşavirlik Sınavına hazırlık kursunda öğrenciniz olarak Gümrük Müşaviri olmaya hak kazanan biri olarak bu süreçteki katkılarınız için teşekkür ederek başlamak istedim.

Teslim şekilleri dış ticareti doğru yürütmenin en önemli başlıkları arasında yer almaktadır.Dış ticaretin tüm aktörleri tarafından doğru değerlendirilmesi ve uygulanması önem arzediyor .

BASF Türk Kimya firmasının Gümrük ve Dış Ticaret departmanında çalışıyorum.Burada hem ithalat hem de ihracat işlemlerimizde güncel mevzuat değişikliklerini yakınen takip edip firmamızı etkileyen durumları değerlendiriyoruz.

Incoterms 2020 ile gelecek değişiklikleri bu konunun üstadı Sn Nihat Turhan’dan dinlemek mesleki açıdan çok ciddi bir kazanım ve farkındalık yarattı.

Ktg’nin güncel konularda organize edeceği ve konunun uzmanları ile bizleri buluşturacak eğitimlerin sıkı takipçisi olacağız .

Melike YILMAZ
Gümrük Müşaviri 
SAVAŞ ÖZDOĞAN - SYK GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ -GÜMRÜK MÜŞAVİRİ
SAVAŞ ÖZDOĞAN - SYK GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ -GÜMRÜK MÜŞAVİRİ

INCOTERMS Dış Ticarette Teslim Şekilleri 2020 yılında yeni versiyonu ile yürürlüğe gireceğinden KTG Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri'nin bu konuda hazırladığı Bilgilendirme Seminerine katılma şansı elde ettim.

Seminerde Nihat TURHAN Hocamız ile bugün tanıştım.

KTG Eğitim bu konuda çok doğru bir seçim yapmış.

Sayın TURHAN Teslim Şekilleri konusunda gerçekten uzman bir Hoca.

Konusundaki engin bilgi ve uygulama tecrübesi Seminerde fazlasıyla  göz dolduruyor.

Hazırlamış olduğu Teslim Şekillerini anlatan  "Şemalı Bröşür"  ile Seminere katılanlara doyurucu bilgiler verdi.

Biz Gümrük Müşavirlerinin bilmek zorunda olduğu ancak ne kadar uğraş versek de  bu konuya bakan bir Bankacı/Kambiyo Uzmanı/Öğretim Üyesi kadar Uzmanlaşma imkanımız olmayan Teslim Şekilleri gibi önem arz eden konuda  düzenlemiş olduğu bilgilendirme Seminerinden dolayı KTG Eğitim ve Danışmanlık Hizmetlerini tebrik eder, teşekkür ederim.


Saygı ve Sevgilerimle

Savaş ÖZDOĞAN
Genel Müdür Yardımcısı -SYK Gümrük Müşavirliği Kenan YILDIZTAŞ - Gümrük Müşaviri
Kenan YILDIZTAŞ - Gümrük Müşaviri
Sevgili KTG Ailesi,
Müşavir olduğumuzun açıklanmasından 1 ay geçmesine rağmen yeni yeni Gümrük müşaviri olduğumuzun farkına varıyor ve hissetmeye başlıyoruz.Bu yüzden bugün bir teşekkürü borç bildim ve KTG ailesine iletmek isteğim  bir mesaj yazmayı düşündüm.
KTG'nin önemli destekleri ve motivasyonu ile Can Yılmaz'ın  verdiği moraller ile elimizden gelen çabayı da göstererek 2019 yılında Gümrük Müşavirliği mesleğine adım attım.Bu zorlu sınav sürecimde  KTG'nin göstermiş olduğu yardım ve çabaların , desteklerin gitmiş olduğum diğer kurslardan farkını insan yaşayıp üzerinden zaman geçtikçe hissediyor ve anlıyor.Çevremde ve arkadaşlarımdan da  görüyorum ki başka hiçbir kursta bu şekilde aile gibi  bir bağ ve sinerji oluşturulamadığı da aşikâr. Diğer kurumların Maddi kazançlarının dışında bir vizyonlarının'da olmadığı belli oluyor. KTG'nin sınavların son dakikasına kadar yardımcı olması'da  farklı olduğunu gösteren bir davranışıdır. KTG deki tüm hocalarımıza  ve  emeği geçenlere teşekkür eder, haklarını helal etmesini dilerim.Hepinizden Allah razı olsun.

Kenan YILDIZTAŞ
0 546 554 00 86Şencan ŞEN - Gümrük Müşaviri
Şencan ŞEN - Gümrük Müşaviri

       2018 yılı gümrük müşavirliği sınavına girmeye  karar verdiğimde, kendi imkanlarımla çalışarak sınavları kazanabileceğimi düşünüyordum.Bu sebeple Ağustos ayı ortalarına kadar kendi imkanlarım ile çalışmaya başladım.İlerleyen günlerde daha önce müşavirlik sınavı deneyimi yaşayan arkadaşların da baskısıyla kursa gitmeye karar verdim.Ağustos ayı olması sebebiyle kursların çoğu tamamlanmış veya kurs süresinin yarısına gelinmiş olması sebebiyle kabul edilmedim.Bir arkadaşımın tavsiyesiyle KTG ile görüştüm.Son eğitim gruplarının 1,5 ay önce kurslara başladığını,ekstra gayret göstermem durumunda aradaki eğitim süresini kapatmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler.Eğitimin başlarında bu sürenin kapanacağı konusunda ciddi tereddütlerim vardı.Zaman ilerledikçe gördüm ki,KTG nin uyguladığı eğitim sistemi sayesinde, geç başladığım  bu kursta çok ilerleyip yol katettmişim ve sınavı kazanabilecek ciddi bir aday haline gelmişim.Burada,KTG de eğitim veren konusunda uzman,uzman olduğu kadar, bildiğini etkili bir biçimde kursiyerlere geçirebilen hocalarımızın katkısı çok büyüktü.Aynı zamanda KTG nin eğitim portalında yer alan konular bazında sınıflandırılmış binlerce soru, konuların tekrar edilmesi ve pekiştirilmesi açısından çok ama çok önem arz etmekteydi.Portalda yer alan testlerde ki sonuçlara göre yapılan değerlendirmeler sayesinde eksik kaldığım konular görüyor olması ve bu eksikliği gidermek için bu konulara daha fazla eğiliyordum..Ayrıca sınava yakın tarihlerde yapılan kamplar sayesinde de birebir sınav tecrübesi yaşadım ve  bu sayede sınava girdiğimde heyacanım yok denecek kadar azdı.

     Yazılı sınavda başarı gösterdikten sonra  sözlü mülakaat aşamasını rahat geçebilmek için sözlü mülakaat eğitimlerine devam ettim.Bu eğitimler yazılı sınav eğitimlerinden farklı olarak, kursiyer odaklı veriliyordu.Konular kursiyerler tarafından anlatılıyor ve tartışılıyordu.Bu sayede hem kursiyerlerin anlatma ve ifade etme yetenekleri geliştiriliyor hem de özgüvenleri arttırılıyordu.Son olarak da demo mülakaat yapılarak, mülakaat ortamında olabilecek heyacan ve stresin en aza indirilmesi sağlanıyordu.Tüm bu uygulamalar sayesinde çok rahat ve başarılı bir mülakkat geçirdim.

     Sınavların sonunda gördüm ki, gayreti her ne kadar biz gösteriyor olsak da  , kazanmanın yolu ve yöntemi tamamıyle KTG ekibinden geçmektedir.Siz kazanmak isteyin KTG zaten kazandırır.Bu sebeple KTG ailesine katılmak sınava en az 3 adım önde başlamak  demektir.Teşekkürler KTG Ailesi...

ŞENCAN ŞEN

0 544 651 41 01


Fırat MALLI - Gümrük Müşaviri
Fırat MALLI - Gümrük Müşaviri
Saygıdeğer KTG ailesi gümrük müşavirliği yazılı ve sözlü sınavlarında vermiş olduğunuz kaliteli eğitiminiz ve sunmuş olduğunuz hizmetlerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Fırat MALLI 

0 535 884 44 62
Ramazan ÇAKMAK - Gümrük Müşaviri
Ramazan ÇAKMAK - Gümrük Müşaviri

Gümrük Müşavirliği sınavına 2017 yılında Denizli de kurs imkanı olmadan kendi imkanlarım ile hazırlanmış ve başarılı olamamıştım. Ancak 2018 yılında kendini ispatlamış profesyonel bir ekipten yardım alarak KTG ailesiyle yazılı sınav öncesi Ankara kampında tanıştım. Sınav saatine kadar verdikleri eğitim ve moral için hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadık ve başarıyı hep birlikte elde ettik.

Sözlü mülakat eğitimlerimizde verilen konulara araştırma yaparak çalışmamızı sağlayıp, konulara tüm yönleriyle hakim olmamızı hedefleyen  ve aslını aratmayan demo mülakatımız bizleri bu süreçten anlımızın akıyla çıkmamızı sağlamıştır.

Bu süreçte desteklerini ve dualarını üzerimizden eksik etmeyen başta ailem, KTG Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri kurucusu değerli hocamız Kutluhan Tanısalı’ya, kıymetli hocalarımıza ve Eğitim danışmanımız Can Yılmaz 'a  sonsuz teşekkürler…


Ramazan ÇAKMAK 

0 542 204 58 84

Onur ALİ KALENDAR - Gümrük Müşaviri
Onur ALİ KALENDAR - Gümrük Müşaviri
En başından beri tüm desteklerini koşulsuz esirgemeyen, sınav hazırlık aşamasında her an yanımızda duran, yoruldum tamam dediğinizde durmadan ‘’portalda ki soruları çözdünüz mü arkadaşlar’’ söylemini aralıksız gerçekleştirerek yakanızdan bir türlü düşmeyen başta Can Yılmaz ve Kutluhan hocam olmak üzere tüm KTG ailesine teşekkürlerimi sunarım. İşiniz KTG'ye  düştüyse bilin ki o iş çoktan olmuştur. İyi ki varsınız.

Teşekkürler KTG Ailesi.

Onur ALİ KALENDAR

0 544 964 10 98
Birgül AKSU - Gümrük Müşaviri
Birgül AKSU - Gümrük Müşaviri
KTG ailesiyle başarıya ulaştım bu ailenin üyesi olmaktan gurur duyuyorum.Benim için bir kurstan fazlası sadece eğitim vermiyor her anlamda size destek olarak başarı ya ulaşmanızı  sağlıyor. Teşekkürler KTG. 


Birgül AKSU

0 536 340 81 69
Mehmet DERİN- Gümrük Müşaviri
Mehmet DERİN- Gümrük Müşaviri
Bir önceki sözlü sınavı kaybetmiş biri olarak, herşeyi geride bırakıp yeniden hazırlandım ve yazılı sınavı tekrar kazandım. Sözlü sınav için kesinlikle yardıma ihtiyacım olduğunu bildiğim için daha önceden de tanıdığım KTG ye katıldım. İyiki de öyle yapmışım, çok güzel dostluklar edindim. Sınav döneminde, mevzuat ve tarife, sınıfa karşı konu anlatımları ve demo mülakat uygulamaları çok faydalı oldu. Hocalarımıza ve eğitim koordinatörümüz Can Yılmaz'a her şey  için çok teşekkür ederim.


Mehmet DERİN

0 506 487 85 46
İlksen GÜLSEÇGİN- Gümrük Müşaviri
İlksen GÜLSEÇGİN- Gümrük Müşaviri

Teşekkürler KTG Ailesi ;

Öyle bir süreç düşünün ki her destek bir basamak olarak yansır hayatınıza ve ilerlemenizi sağlar hedefinize doğru.

İşte öyle bir süreç olan ve bu değerli unvanı kazanmamı sağlayan bu sınav sürecinde hep yanımda olan, ben onları ihmal etmek zorunda kaldığım halde asla sitem etmeyip hep destek olan aileme,

arkadaşlarıma ve henüz hiçbir şeyin farkında olmasa da annesini neredeyse hiç evde bulamayan ama bulduğunda hep sevgi ile sarılan biricik oğluma sonsuz teşekkürler.

Sonuç bireysel olacak olsa da ve hatta başarılı olmanın en büyük şartı bireysel çalışma olsa da, size yol gösteren ve başarabileceğinize inanan, sizi de buna inandıran desteğiniz varsa yolunuz çok açık demektir.

Farkını her yönü ile ortaya koyan KTG Eğitim bu söylediğimin en büyük kanıtıdır. Tüm bilgi ve birikimi ile yanımda olan değerli hocalarım Kutluhan TANISALI, Serkan DÜZMEKİK, Güven YILDIZ, Alpaslan ÇAVDAR, Sezai KAYA, Umut ŞEDELE, Nihat TURHAN, Soner POLAT

o değerli tecrübelerinizi, bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için, Can YILMAZ her koşulda, her şartta bana olan inancın, yardımın ve desteğin için çok teşekkürler.

KTG Eğitim’de olmak bir ayrıcalıktı.

İlksen GÜLSEÇGİN


0555 723 56 28


Oktay GÖZÜKARA - Gümrük Müşaviri
Oktay GÖZÜKARA - Gümrük Müşaviri
KTG AİLESİ VE HOCALARI

Gümrük Müşavirliği sözlü Mülakat sınavında bize vermiş olduğunuz destek
ve katkılar için çok teşekkür ederim.  Bu sıkıntılı süreçte devamlı yanımızda 
olan Hocalarımız ve Can beye katkılarından dolayı tekrardan teşekkürü
bir borç bilirim.  İyiki varsınız.


Oktay Gözükara
0532.337.95.42
Ferat BAYKUŞ - Gümrük Müşaviri
Ferat BAYKUŞ - Gümrük Müşaviri
Üniversiteye başladığım 2. Sene bir karar almıştım. Mezun olduğumda Gümrük Müşaviri olacaktım. Uzun ve bir o kadar stresli yıllar sonrasında çok şükür Şuan Gümrük Müşaviri oldum. Bu süreçte aile desteği ve eğitim çok önemli olup, doğru yerde doğru insanlar ve kaynaklar ile doğru eğitimi almak gerekir.  Bu konuda KTG eğitim kurumunda bulunan her saat ulaşabildiğimiz değerli hocalarıma ve her neye ihtiyacımız olursa hep yardımcı olan görüş ve düşüncelerimize saygı gösterip yerine getirmeye çalışan Can Yılmaz kardeşime bu süreçte yanımda oldukları için çok ama çok teşekkür ederim.


Ferat BAYKUŞ

0 506 378 06 09
Abdülkerim KARAMAN - Gümrük Müşaviri
Abdülkerim KARAMAN - Gümrük Müşaviri
Zorlu bir süreç olan Gümrük Müşavirliği sınavını bir seyahate benzetiyorum.Rehberin iyiyse hiçbir detayı kaçırmazsın.Deneyimli hocalara sahip eğitim kadrosu , sınav ayarında demo mülakatları , 7/24 interaktif uygulamaları ile profesyonel bir ekip.Doğru kişilerle doğru rotayı takip edebilmek bu işin en can alıcı noktası.Teşekkürler KTG.

Abdülkerim KARAMAN

0 538 472 07 30
Fuat GÜNER - Gümrük Müşaviri
Fuat GÜNER - Gümrük Müşaviri
Düşünsene bir sınava hazırlanıyorsun ve sayısız konudan sorumlusun! Hepsi tek seferde ve hayatın boyunca sadece üç kere girebileceğin bir sınav.
 
Günler, haftalar, aylar hatta ve hatta belki de yıllar harcıyorsun uğruna. Eşinden, dostundan, çoluğundan çocuğundan soyutlaşıyorsun. Her şeyi erteliyorsun! Hele bir şu sınav geçsin!!
 
İşte bu hazırlık döneminde, daha sayamadığım ve insanı strese sürükleyen onlarca sebep yumağı içinde bu işe emek vermiş, bu işi bilen ve yaşayan daha da önemlisi bu işe gönül vermiş insanların desteği daha da güç veriyor insana. İşte tam olarak bu noktada KTG ile tanışma fırsatı buldum. Koşulların hep daha iyi olabilmesi adına harcadıkları çaba takdir edilesidir. Şartların iyileştirilmesi bir yana, bireysel ihtiyaçlar için dahi harcanan çaba inanılmazdı.
 
İnandığım ve savunduğum bir nokta var ise o da bu sınavı başarıya taşıyan şeyin bireysel çaba olduğudur. Ancak yatsınamaz bir gerçek vardır ki yön verenlerin emeği de çabası da bir o kadar önemli ve kıymetlidir. 
 
KTG’nin teşekkürü fazlası ile hakettiği nokta burasıdır.

Fuat GÜNER

0 533 247 42 11


Akif DEMİRAL -Gümrük Müşaviri
Akif DEMİRAL -Gümrük Müşaviri
KTG Ailesine Teşekkürler .
Sözlü mülakat sürecinde hiçbir detayı atlamayan Kutluhan hocaya demo mülakatta Ankara’daki havayı birebir yaşatan kuruldaki hocalarımıza sevgili koordinatörümüz Can Bey'e günün her saatinde verdiği desteklerden ötürü teşekkür ederiz. KTG  Eğitim bu işe gönül vermiş akademisyen duruşundan dolayı kendilerini kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum .

Akif DEMİRAL
0 535 469 59 28

Barış TURHAN -Gümrük Müşaviri
Barış TURHAN -Gümrük Müşaviri
15.05.2019 Tarihinde  Gümrük Müşavirliği sınavını kazandığımı öğrendim.Bu başarıda büyük emeği olan sevgili KTG ailesine teşekkürü bir borç bilirim.Sevgili Can’a, Kutluhan Hocama,Güven hocama, Serkan hocama,Umut hocama,Nihat hocama,Alpaslan hocama çok teşekkür ederim.Başarılarımızın devamını dilerim.


Barış TURHAN

0 535 207 19 55 
Ahmet ERİKEL -Gümrük Müşaviri
Ahmet ERİKEL -Gümrük Müşaviri
KTG  ailesine  çok çok teşekkür ederim.  Kutluhan Hocam diğer hocalarımız bu zorlu süreçte ne zaman saat kaç olursa olsun her zaman destekçim oldunuz. Kendi adıma tekrar teşekkür ederim. İyi ki KTG ye gelmişim.

Ahmet ERİKEL 

0 535 556 44 81
Kevser TOPKAROĞLU -Teknik Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Kevser TOPKAROĞLU -Teknik Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşavir Yardımcısı

Gümrük Müşavir Yardımcılığı sınavında üst üste yaşadığım başarısızlıkların ardından  KTG eğitim ile tekrar sınava hazırlandım.Başlarda sınava girme fikrim bile yoktu.Ancak sonradan, test portalları, ders anlatımları, etütler derken sınava hazır olduğumu hissettim.Son hakkımdı ama vazgeçmedim.Bu vesileyle başta Kutluhan  hocamız olmak üzere tüm hocalarımıza ve vazgeçmememiz için çabalayan Can Bey’e teşekkür ederim


Teşekkürler KTG ailesi.


Kevser TOPKAROĞLU


Burak GÜRYALÇIN - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Burak GÜRYALÇIN - Gümrük Müşavir Yardımcısı

KTG eğitimin Gümrük Müşavir Yard. Sınavı hazırlık eğitimine  , 2018 senesinde katıldım .Değerli hocam Gümrük Müşaviri Kutluhan TANISALI ve  yine birbirinden değerli mesleki kariyerlerinde kendilerini çok iyi geliştirmiş Uzman eğitimci kadrosu , Bakanlığın yapmış olduğu son  birkaç yıldır yapılan sınavlarını çok iyi analiz etmişler . Eğitimlere katılanların geniş ve karmaşık olan Gümrük mevzuatını nasıl yorumlayacaklarını, ilerde meslek erbabı olarak bu işi yaparken nelere dikkat etmeleri gerektiğini sürekli  aktarmaya çalışan kendini sürekli güncel tutmayı misyon edinmiş bir eğitim kurumu olarak tanımlaya bilirim , meslekte sadece sınavlara hazırlanan kişilere değil kendini geliştirmek isteyen her bireyin eğitim kurumunu ziyaret etmesi gerektiğini düşünüyorum.Kursa başladığınız anı bırakın size yardımcı olmak için saat mefhumu olmaksızın  çabalayan  eğitim koordinatörü  Can YILMAZ ile irtibata geçtiğiniz andan itibaren kurumun desteğini her an için  hissetmeye başlıyorsunuz ,İletişim kanallarını çok iyi kullanan ve teknolojiyi yakından takip edip yeniliklerle sınavlara hazırlananların işlerini kolaylaştırmak için emek sarf eden bir yapıları var , Tabi ki  kurumun yol göstermesinin  yanında kişinin başarılı olmak için  emek sarf etmesi dersleri kesintisiz takip  ve verilen hedeflere odaklanması  lazım kendisine bir hedef belirleyip oraya kanalize olması disiplinli bir çalışma süreci ile hazırlanması gerek ,bu şekilde  sınav zamanı  dış faktörler çok rahat atlatılıp  ve kendinden emin bir şekilde başarının sağlanacağını düşünüyorum .Bahsetmiş olduğum kişilerin çabalarının yanında kurumda eğitim alma fırsatını yakalayan  sınavlara girecek tüm adayların hissettiği samimiyet ,arkadaşlık ve dostlukları , maddi ve manevi destekleri her zaman için hissediliyor KTG eğitimin varlığı işte bu noktada  ortaya çıkıyor. Benim Bu zorlu sınav hazırlık sürecimde  bana desteklerini esirgemeyen tüm KTG ekibine çok teşekkür ediyor  sevgi ve saygılarımı iletiyorum tekrar görüşmek dileğiyle .

Burak GÜRYALÇIN.
    


Seda YAVUZ - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Seda YAVUZ - Gümrük Müşavir Yardımcısı

2018 Gümrük Müşavir Yardımcılığı sınavında , başarılı olmamda emeği geçen başta Kutluhan Hocamız olmak üzere ,tüm hocalarımıza ve Can Bey’e teşekkürü bir borç bilirim. Teşekkürler Ktg ailesi.

Seda YAVUZ 

0 549 320 20 10Zafer ÇETİN -Captain Logistics - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Zafer ÇETİN -Captain Logistics - Gümrük Müşavir Yardımcısı

KTG Ailesi’ni bir arkadaşım vasıtasıyla tanıdım ve tanidığıma da çok mutlu oldum. Öncelikle eğitim kalitesi ve eğitmenlerin ince ince tüm detaylarda buyuk bir özveriyle titizlik göstermesi  kesinlikle takdiri hak ediyor .

Eğitim dönemince bir konuya ait o konuyla ilgili tüm kanun maddelerini , yönetmelik maddelerini ve yayımlanmış ilgili tüm tebliğleri tümüyle ayni anda sunmaları o konuyu tam anlamıyla kavramanızı sağlıyor  öte yandan telefonlarda kullanılan uygulama günün her saatinde sınava yoğunlaşma konusunda çok fayda sağlıyor.

Sonrası zaten sizin çalışma ve tekrarlarınızla kaçınılmaz son ;  Basari geliyor.

Tesekkürler KTG Ailesi !Aytekin AYDINLAR - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Aytekin AYDINLAR - Gümrük Müşavir Yardımcısı

Uzun zamandır sektörün içinde biri olarak gümrük sınavları için düzenlenen kursların gereksiz olduğunu düşünüyordum. Ta ki bir arkadaşım beni ikna edene kadar. Kutluhan Hoca ve diğer eğitimciler son derece başarılı bir eğitim süreci sağlıyorlar. Kitaplar ve eğitim portalı bu alanda en iyisi. Ve sonunda sınavı kazandım. Herkese çok teşekkür ederim. 


Bir teşekkür de her daim güler yüzlü Can kardeşime. Desteklerin için çok teşekkür ederim.

Aytekin AYDINLAR

0 546 204 29 50
Muhammet ERYİĞİT -Oğuz Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Muhammet ERYİĞİT -Oğuz Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşavir Yardımcısı
KTG'yi arkadaş tavsiyesiyle başladım. İyi ki KTG' yi tercih etmişim  gerçekten öğretme ve başarı odaklı bir eğitim anlayışları var sunduğu imkanlar diğer kurslara göre çok fazla ve ek ücret ödemeden faydalanmak çok önemli. Ben kursum için para ödedim ayrıca etüt derslerine katıldım daha sonra videolu ders tekrarlarına katıldım aslında bir konuyu 4-5 kere tekrar etmiş oldum test  portalıda çok önemli etken yolda iş yerin de evde her an uygulamaya girerek binlerce soruya ulaşma şansım oluyordu bu kadar imkan bir arada sunulmuşken hepsine katılıp ben kazanacağım deyip de kaybeden olacağını sanmıyorum.

Teşekkürler KTG.

Muhammet ERYİĞİT
0 507 321 91 61
Sinem MUNGAN -Sır Gümrük Müşavirliği- Gümrük Müşavir Yardımcısı
Sinem MUNGAN -Sır Gümrük Müşavirliği- Gümrük Müşavir Yardımcısı
2018 yılında hazırlanmış olduğum Gümrük Müşavir Yardımcılığı sınavında Kutluhan Hoca sayesinde başarı ile tamamladım.Sınava hazırlık döneminde böyle bir eğitim sistemi oluşturmaları, portalda soru paylaşımları oldukça verimliydi. Bu zorlu süreçte hiçbir zaman desteğinizi bizden esirgemediğiniz için KUTLUHAN TANISALI ve bizi her konuda doğruya yönlendiren ve bilgilendiren CAN YILMAZ’ a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.


 SİNEM MUNGAN
0 542 219 46 52
Mustafa ORAL - Karaca Gümrük Müşavirliği -Gümrük Müşavir Yardımcısı
Mustafa ORAL - Karaca Gümrük Müşavirliği -Gümrük Müşavir Yardımcısı
2.Hakkım olan B karne sınavı, zorlu ve stresli süreçte kursun başladığı andan itibaren sınav sonuçları açıklanana kadar desteğini esirgemeyen hocam Kutluhan TANISALI ve biz kursiyerlerin her zaman yanında olan Can YILMAZ’a emekleriniz ve desteğiniz için teşekkür ederim. A karne sınavında görüşmek dileğiyle.  Dersimize giren Kutluhan TANISALI -Güven YILDIZ- Umut ŞEDELE- Emrah ENGİN - Alparslan ÇAVDAR - Soner  POLAT 'ın  emekleriniz ve destekleriniz için teşekkür ederim.
Uzman kadrosuyla size destek veren KTG Eğitim ailesine yoksa siz daha katılmadınız mı ?

Mustafa ORAL
0555 393 53 47
Temel GÜNER - Ram Gümrükleme - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Temel GÜNER - Ram Gümrükleme - Gümrük Müşavir Yardımcısı

Sizinle geçirdiğim eğitim süresi içerisinde bana ve kursiyer arkadaşlarıma yaptığınız katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum.Bu süreçte tarafımıza gösterdiğiniz çaba anlayış ve emekleriniz sayesinde   çok arzu ettiğim ve mesleki açıdanda  ihtiyacımız olan yardımcı karne sınavını başarı ile tamamladım. Tarafımıza sağlamış olduğunuz bu güzel  ve konsantrasyonu yüksek ortam için başta  eğitmenimiz  Kutluhan TANISALI ve  bize her ortamda ve durumda  destekleriniz için Can bey size çok müteşekkirim.Müşavirlik sınavında da hiç düşünmeden  bu dostluk arkadaşlık ve başarı ortamının içinde olmaktan büyük mutluluk duyacağımı belirtir KTG ailesinin başarılarının devamını dilerim.

Temel GÜNER
0 533 520 67 64


Yılmaz LAÇİN - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Yılmaz LAÇİN - Gümrük Müşavir Yardımcısı


Sevgili KTG ailesi her şeyden önce gerçekten bizler için göstermiş olduğunuz insan üstü çabalarınız ve desteğiniz için çok teşekkür ederim. Hem kurs süresi boyunca hemde Ankara'daki kamp süresi boyunca profesyonelliğin en büyük örneğini gösterdiniz.Bizlere her zaman bir aile gibi davrandınız tabiri caizse 7/24 tüm sorularımıza cevap verdiniz hiçbir zaman sorularımızı cevapsız bırakmadınız. Gümrük Mevzuatı bu kadar anlaşılır ve akılda kalıcı bir şekilde anlatan ve sevdiren Kutluhan Tanısalı hocamız bizleri günün her saati bilgilendiren hep takip eden hep neşemiz olan KTG ailesinin olmazsa olmazı Can Yılmaz , Kaçakçılık ve Kıymet derslerini büyük bir aşkla anlatan Güven YILDIZ  hocamız , Transit Tebliği bir roman gibi anlatan Umut ȘEDELE hocamız ve tüm KTG ailesi herşey için sizlere çok teşekkür ederim. KTG'li olmak bir ayrıcalıktır.

Yılmaz LAÇİN 
0 537 337 64 18‬ Müzeyyen SANAL - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Müzeyyen SANAL - Gümrük Müşavir Yardımcısı

KTG' ye bize vermiş olduğu eğitim ve ilgiden dolayı teşekkür  ederim.kazanmış olduğum Gümrük Müşavir Yardımcılığı sınavında bana büyük katkısı olmuştur.Kısmet olursa Gümrük Müşavirliği sınavı içinde KTG'nin vereceği eğitimden faydalanmak isterim .Emeklerinden dolayı KTG ailesine teşekkür  ederim.


Müzeyyen SANAL 

0 533 131 93 36
Süleyman YAVUZ - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Süleyman YAVUZ - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Teşekkürler KTG Eğitim,

KTG ailesi olarak her anlamda ve her alanda yardımcı olduğunuz bizi bir kere bile sorduğumuz sorularla geri çevirmediniz  müşteri değil de arkadaş gibi davrandığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. KTG 'yi seçtiğim için kesinlikle pişman olmadım ve gidecek arkadaşlarında pişman olmayacağına inanıyorum.


Süleyman YAVUZ
0 532 790 24 31
Özge ÇELİK AKBULAT - Gümrük Müşaviri Yardımcısı
Özge ÇELİK AKBULAT - Gümrük Müşaviri Yardımcısı
2018 yılı gümrük müşavir yardımcılığı sınavı sürecine tavsiye üzerine KTG  ailesini seçtim, bu kısa süreçte hızlandırılmış kursla kazandığım bu bilgileri  sınavda başarılı olabilecek bir seviyeye geldim, başarıyı elde ettim ve sınav sonucunu aldığımda iyi ki KTG'yi seçmişim diyorum. Gerek test portalı olsun gerek ders anlatımlarıyla bize emeği geçen Kutluhan hocaya ve yönlendirmeleriyle danışmanımız Can  YILMAZ'a teşekkürü borç bilirim. Gümrük Müşavirliği  sınavında tekrar KTG Eğitimde  görüşmek dileğiyle.

Özge ÇELİK AKBULAT
0 543 629 29 40
Ramazan SUSAM -Platin Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşaviri Yardımcısı
Ramazan SUSAM -Platin Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşaviri Yardımcısı
KTG kursiyerleriyle yakından ilgilenen bilgisini takip eden ve Kutluhan hocanın örnekleme ve kolay anlaşılabilir şekilde anlatımı sınıf testleri ve test portalındaki binlerce soru kazanmamız için her şeyi yapan kaliteli bir kurs. Bu sınava girecek  herkese tavsiye ederim KTG ailesine teşekkür ederim.

Ramazan SUSAM 
0 537 325 84 37

Hande BULUT- Ünsped Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşaviri Yardımcısı
Hande BULUT- Ünsped Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşaviri Yardımcısı

Sevgili KTG Ailesi

2018 yılı gümrük müşavir yardımcılığı sınavında bu zorlu süreçte sizlerle birlikte yol alıp bizlere göstermiş olduğunuz ilginiz için sonsuz teşekkür ederim. A karne sınavında tekrardan görüşmek dileğiyle.


Hande BULUT
0 554 120 79 69
Yunus Emre KAR- Doğruer Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşaviri Yardımcısı
Yunus Emre KAR- Doğruer Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşaviri Yardımcısı

2018 yılı yapılan GMY sınavında bize verilen desteklerden dolayı gerek Hocalarımıza gerekse Danışmanlarımıza sonsuz teşekkür ederim. Bu zorlu yolda maddi manevi desteklerinden  ayrıca teşekkür ederim.  Bu  zor süreçli yolda güzel sonuç alabilmek için  her ne kadar kişinin kendinde bitmesinden ziyade verilen eğitimin öneminin bilinmesini isterim. İnşallah müşavirlik yolunda da ileri ki süreçte desteklerini göreceğiz.  
KTG ailesine sonsuz teşekkürler .

Yunus Emre KAR
0 534 432 43 45


Sibel TOKER- Teknik Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşaviri Yardımcısı
Sibel TOKER- Teknik Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşaviri Yardımcısı


2018 yılı GMY sınav sürecini başarıyla tamamlamam da büyük emekleri olan gerek ders anlatımları gerekse test portalı sayesinde bizi sürekli ders çalışmaya teşvik etmeleri ile KTG Eğitim hocalarına ve özellikle her daim yanımızda olan Can Yılmaz’a çok teşekkür ederim. Sınava hazırlanacak arkadaşlara gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim GM sınavında  görüşmek üzere.

Sibel TOKER
0 543 252 17 19Eyüp YILMAZCAN- Teknik Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşaviri Yardımcısı
Eyüp YILMAZCAN- Teknik Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşaviri Yardımcısı

Teşekkürler KTG Ailesi 


2018 yılında KTG tarafından yapılan Gümrük Müşavirliği Yardımcılığı eğitiminde bulunmuş ve sınavı kazanmış biri olarak kesinlikle tavsiye ediyorum. Uzman ve deneyimli kadrosu ile sizi bu yolda hedefinize ulaştıracaklarına eminim. Özellikle çalışma programları ve sizi teşvik edici yaklaşımları ile camianın en iyi eğitim veren kursudur desem hiçte abartmış sayılmam. İlginize, alakanıza çok teşekkür ederim.


Özellikle Can YILMAZ’a emekleri için ayrıca teşekkür etmek istiyorum. 

Eyüp YILMAZCAN
0 542 628 83 60


Murat DOĞAN - Keskin Güngör Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşaviri Yardımcısı
Murat DOĞAN - Keskin Güngör Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşaviri Yardımcısı

KTG Eğitim, Gümrük camiasında çok büyük bir açık olan profesyonel eğitimi; sunmuş olduğu imkanlar, yenilikçi bakış açısı, camiada isim ve yer etmiş eğitim kadrosu, teknolojiyi pozitif kullanmak ve en önemlisi sistemli bir eğitim ile doldurduğuna inanıyorum. Kendilerine bana sağlamış oldukları bu imkanlardan ve camiada emsali olmayan eğitim sistemlerinden ötürü teşekkür ediyorum.

Saygılarımla,

Murat DOĞAN
0 537 491 65 68


Derya YILDIRIM - Mangna Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşaviri Yardımcısı
Derya YILDIRIM - Mangna Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşaviri Yardımcısı

Sevgili KTG Ailesi


Sınavı kazanmam da göstermiş olduğunuz büyük emek ve destek için hepinize çok teşekkür ederim.

İyi ki bu yola beraber çıkmışız, A karne sınavında tekrar görüşmek üzere.Derya YILDIRIM
0 531 498 62 65


Kadir YAVANLI - Dmr Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşaviri Yardımcısı
Kadir YAVANLI - Dmr Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşaviri Yardımcısı

Teşekkürler KTG Ailesi,

Sinava hazirlanma sürecinde güncel bilgilerin anında aktarılması, portaldan soru paylaşımları dersler, etütler ve özellikle ders çalışmaya teşvik etme açısından bir kursun yapması gerekenden fazlasını yaptığına inanıyorum. Gümrük Müşavir Yardımcılığı  sınavı hazırlık döneminde KTG ailesine destek ilgi ve alakasından dolayı teşekkürü bir borç bilirim.
Gümrük Müşavirliği  sınavında görüşmek dileğiyle..

Kadir YAVANLI 
0 537 671 59 94

Deniz KANAT - Teknik Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşaviri Yardımcısı
Deniz KANAT - Teknik Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşaviri Yardımcısı

Sevgili KTG AİLESİ,

2018 Yılı Gümrük Müşavir Yardımcılığı sınavını sizlerin büyük desteği ve katkıları ile kazanmış bulunmaktayım.

Sizi tercih etmemin ne kadar doğru olduğunu anlatmak gerekir ise; Konusunda Uzman Eğitim Kadronuzun olması, Eğitimde çağdaşlığı yakalamanız, Öğrencilerinizle birebir iletişim ağı kurmanız, soru havuzlarına öğrencilerin katkılarını ekleyerek çoklu bakış açılarını ortak paydada buluşturmanız, teknolojik tüm yatırımları yaparak öğrencilere her noktada her an ders çalışma ve soru çözme imkanları sunmanız gösterilebilir. Bunca imkanı kendine fayda sağlayacak şekilde kullanan öğrencilerin başarı kazanması TESADÜF değildir. Bu başarıyı elde etmemde göstermiş olduğunuz destek ve katkı için tekrardan teşekkür eder, Gümrük Müşavirliği sınavı için hazırlık zamanında tekrar sizlerle buluşmayı temenni ederim.

Saygılarımla.

Deniz KANAT 
0 532 468 68 33


Sena YURTTAŞ- Batu Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşaviri Yardımcısı
Sena YURTTAŞ- Batu Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşaviri Yardımcısı

Sektördeki en kaliteli eğitimin yanı sıra,motivasyonuyla,onlarca öğrenciye rağmen birebir takibiyle işini son derece ciddiye alan bir eğitim kurumu. Kitaplarındaki özet konu anlatımları mevzuatı tam anlamıyla kavramanızı sağlamakla birlikte soru bankalarıyla sınavı kazanmamanız adına size pek bir bahane bırakmıyor. Telefon uygulamasının soru çeşitliliği ve yayımlanan değişikliklere en kolay ulaşımı sunması meslekte sürekli güncel kalmanızı sağlıyor.
Her şey için teşekkürler KTG 

Sena YURTTAŞ

0 553 622 57 90

Ferdi ÖZBALTA - Ventur Gümrük Müş.ve Dan.Ltd.Şti. - Gümrük Müşaviri Yardımcısı
Ferdi ÖZBALTA - Ventur Gümrük Müş.ve Dan.Ltd.Şti. - Gümrük Müşaviri Yardımcısı

Teşekkürler KTG Ailesi


Öncelikle KTG' yi tercih etmemde ki  en büyük etken  ; Gümrük Camiasında  GMY ve GM sınavlarında ki KTG başarılarının  dilden dile dolaşması idi.
2017 GMY sınavında bir arkadaşımın  başarılı olmasına rağmen  uzak olması nedeniyle KTG ye gidemeyiş pişmanlığı ve başarısız olmasından endişe ettiği birkaç arkadaşını ‘’etütlerine dahi gidin ‘’ teşviki  ile KTG ye yönlendirmesi ve sonucunda bu arkadaşlarının sınavı kazanması benim KTG de eğitim almamın kesinlikle en doğru tercih olduğu düşüncemin yegane sebebidir.
Sn. Kutluhan Tanısalı hocamın baş yapıt kitapları , KTG aplication ve internet sitesinde ki yüzlerce sorudan oluşan havuzu başka kaynak aramamanıza yeterlidir.
Sınava girecek arkadaşlarıma KTG Eğitim Kurumunu gönül rahatlığıyla tavsiye ediyor ve sınavlarında başarılar diliyorum.

Ferdi ÖZBALTA
0 531 860 22 22Ebru AYDEMİR - Hitit Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşaviri Yardımcısı
Ebru AYDEMİR - Hitit Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşaviri Yardımcısı

KTG Eğitim ‘den Gümrük müşavir yardımcılığı için almış olduğum 120 saatlik eğitim sonrasında sınavı başarıyla tamamladım Müşavirlik yolunda girmiş olduğum bu yolda KTG ‘nin öğretmenleri, ders anlatımları , gün ve saat demeden ders çalışmaya teşvik etmesi,  her konuda bizlere olan desteği ve sınav süreci boyunca hep yanımızda olması sınavdaki başarımın ortağıdır. 

Destekler için tüm hocalarıma ve Can Yılmaza çok teşekkür ederim.


Ebru AYDEMİR 
0 554 137 93 72


Kaan ÜNAL - Oğuz Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti. - Gümrük Müşaviri Yardımcısı
Kaan ÜNAL - Oğuz Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti. - Gümrük Müşaviri Yardımcısı

2018 yılında yapılan Gümrük Müşavir Yardımcılığı sınavına KTG Eğitimle hazırlandım gerçekten çok faydasını gördüm. KTG eğitimin hazırlık kitabı ve Online Gümrük Test portalını kullanmadan bu sınava girmeyin.

Kaan ÜNAL 

0 553 370 62 52
Gediz ÇINAR - Balcıoğlu Selçuk Akman Keki Avukatlık Ortaklığı -Junior Associate
Gediz ÇINAR - Balcıoğlu Selçuk Akman Keki Avukatlık Ortaklığı -Junior Associate

Balcıoğlu Selçuk Akman Keki Avukatlık Ortaklığı olarak uluslararası ticaret, ithalatta haksız rekabet, sübvansiyon uygulamaları gibi devamlı olarak çalıştığımız pek çok hukuki meseleyi gümrük boyutlarıyla daha ayrıntılı şekilde görmeyi istiyorduk. Gümrük işlemlerinin günlük hayattaki işleyişi hakkında KTG Eğitim ve Danışmanlık firmasından konunun uzmanı Kutluhan TANISALI ile iki gün süren yoğun bir eğitim gerçekleştirdik. Karmaşık gümrük ve dış ticaret rejimlerinin sistematik şekilde kısa bir zamanda aktarıldığı eğitimin sonunda, merak ettiğimiz tüm hususlarda özenli ve tatmin edici cevaplar alma fırsatımız oldu. Başta konuyu bizlere aktaran Kutluhan TANISALI  olmak üzere KTG Eğitim ve Danışmanlık firmasına, gümrük sürecine ilişkin sunmuş oldukları pratik bilgiler ve paylaştıkları değerli tecrübeler için teşekkür ederiz.


Ömür HAVSA - Barsan Global Lojistik A.Ş - Gümrük Müşaviri
 Merhaba  2017 gümrük müşavirliği kazanan biri olarak KTG ekibine bize verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ederiz.Bu zorlu süreçte gerek derslerde gerekse günün her saatinde iletişim acısından anlamadığımız konularda bize vermiş olduğu destekler bizim için gerçekten önemliydi. KTG ekibinin bundan sonraki süreçte başarılarının devamını dilerim.

Ömür HAVSA 
0539 552 03 91
Semih UNUGUNDEN - Güler & Dinamik Gümrük Müşavirliği A.Ş. - Gümrük Müşaviri
Semih UNUGUNDEN - Güler & Dinamik Gümrük Müşavirliği A.Ş. - Gümrük Müşaviri
Merhaba arkadaşlar,  


Eğitim almak amacıyla gittiğim Ktg den deneyim yüklü ayrılmam en büyük artım oldu. 
Ktg ye sözlü mülakata hazırlık amacı ile katıldım. Öncesinde düşüncem herhangi bir kursa dahil olmamaktı. Beni bir kursa katılmaya iten sebepler ise yoğun iş temposu içerisinde kendime çalışma düzeni oluşturmakta zorluk çekmem ve ders çalışmak için gerekli motivasyonumun düşük oluşuydu. Zira bu sınav için yüksek tempoda ders çalışmak ve konuları bir bütün olarak yakalamak grrekiyor. Ktg yi seçmemde ki sebeplerden öncelikli olanlar ise Ktg nin kurucusu olan Kutluhan hocamızın yakın zamanda sözlü mülakat deneyimini yaşamış olması, sınıf mevcudunun düşük tutulması ve kurs ücretlerinin ödenmesinde sağlanan kolaylıklar ve yine buna bağlı olarak öğrencilerini bir gelir kapısı olarak görmediği düşüncesini bana sağlamış olmasıdır. 
Kursa başladıktan sonra tanıma fırsatı yakaladığımız Serkan Düzmekik ve Umut Şedele hocalarımızın uzman oldukları alanlarda tecrübelerinden faydalandık. 
Eğitimlerde sadece dinleyici değil katılımcı olmamızın da getirdiği samimiyetle oluşan ortamda işlenen konuların verimliliği de bir okadar artıyordu. derse katılım zorunlu. Konu anlatımı gb. ( Konsept böyle :) ) bu anlatımların ( bazen anlatamamaların ) verdiği deneyim, sözlü mülakat için büyük tecrübe. Test usulü sınav düşüncesinden ayrılıp anladığımız konunun karşımızdaki kişiye aktarımını düzgün yapabilme becerisini arttırıyor. Yine eğitimlere katılan ve deneyimlerini paylaşan arkadaşların olması karşılaşabileceğimiz durumlar hakkında fikir sahibi olmamızı sağlıyor. Kısacası eğitim projesi güzel uyarlanmış başarıya odaklı bir kuruluş Ktg. Yeni katılan deneyimli eğitimcileri ile de çalışmalarına kalite katacağı inancındayım. Başarıyı isterseniz elde edebileceğiniz bu yolda kılavuz olarak tercih edeceğiniz Ktg doğru bir seçim olacaktır. İş ve özel hayatımda da yanımda olacak dostlukların kazanılmış olması da pahabiçilmez bir değer.
Bahsetmeden geçmek olmaz samimi ortamın baş aktörü orada bir Can. Hepiniz onu tanıyacaksınız.  
Emeklerinizin karşılığını görmeniz dileklerimle,


Saygılarımla.

Semih UNUGUNDEN 

0 542 554 24 03


Çiğdem ASLAN - Oskar Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti. - Gümrük Müşaviri
Çiğdem ASLAN - Oskar Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti. - Gümrük Müşaviri

2018 yılında yapılan Gümrük Müşavirliği sözlü sınavı sürecinde KTG Eğitim ailesiyle tanışmış olmaktan ve bu süreci değerli hocalarımız Kutluhan TANISALI , Serkan DÜZEMEKİK ve Umut ŞEDELE ile birlikte geçirmiş olmaktan dolayı kendilerine çok teşekkür ederim. Ayrıca sınav süresince stresimizi, nazımızı çeken ve her zaman yanımızda olan eğitim koordinatörü Can YILMAZ’a da sonsuz teşekkür ederim. Hepinizin bilgilerine, emeğine, desteğine sağlık…

Çiğdem ASLAN


0555 826 32 24


Vedat ŞAHİN - Dinçel Gümrük Müş. Ltd. Şti - Gümrük Müşaviri
Vedat ŞAHİN - Dinçel Gümrük Müş. Ltd. Şti - Gümrük Müşaviri
2018 yılında yapılan Gümrük Müşavirliği sözlü sınavı sürecinde tanıştığım KTG Eğitim ailesinin değerli hocaları Kutluhan TANISALI , Serkan DÜZEMEKİK ve Umut ŞEDELE beye, desteklerinden ve değerli bilgilerini bizimle paylaştıkları ,güler yüzlü ve samimiyetini bizden esirgemeyen eğitim anlayışıyla sundukları eğitim için ve KTG Eğitim Ailesini tanımamda vesile olan yazılı ve sözlü sınavlarında her zaman yanımızda olan eğitim koordinatörü Can YILMAZ’a sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Vedat şahin – 0544 497 33 38

Sevda SUNAR - Gümrük Müşaviri
Sevda SUNAR - Gümrük Müşaviri

Sevgili KTG Ailesi 

2018 sözlü mülakat sınavına hazirlik donemimizde bu zorlu süreçte gerek egitim gerekse psikolojik olarak hazirlanmamiz icin verdiginiz emeklerden ötürü hepinize ayri ayri teşekkür ederimmm.

Başarılarılarınızın devamını dilerim...

Sevda SUNAR

0541 307 73 38 
Naciye ÇELİK - Gümrük Müşaviri
Naciye ÇELİK - Gümrük Müşaviri

KTG ailemiz,

Katılmış olduğum 2018 yılı Gümrük Müşavirliği mülakat sınavı programında bizlere katkılarınızdan ve programlı ve disipline bir şekilde ilerlememizdeki desteklerinizden ötürü teşekkür ederiz.

Başarılarınızın devamını dilerim.

Naciye ÇELİK

0542 280 08 66
Erdem DEMİR - Arı Aydem Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti. - Gümrük Müşaviri
Erdem DEMİR - Arı Aydem Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti. - Gümrük Müşaviri

Sevgili KTG ailesi, bu zorlu süreçte bizlere desteğiniz yadsınamaz bir gerçek o nedenle öncelikle teşekkürlerimi iletirim. Her ne kadar hafta sonları Ankara’dan İstanbul’a gelmek zor olduysa da bir o kadar da faydalı ve keyifli oldu.:) KTG’den almış olduğum sözlü eğitimi hem sözlü mülakat için hem de iş hayatım için önemli bilgiler ve deneyimler katmıştır şahsıma. Sizlerden yazılı sınav için eğitim alma şansım olmadı ama eminim ki yazılı sınava girecek arkadaşlarımız için de iyi bir program hazırlamışsınızdır. Sizleri ve kurstaki diğer arkadaşlarımı tanımak benim için bir mutluluk oldu, KTG olarak başarılarınızın devamı temenni ederim.

Erdem DEMİR

0530 406 25 32 
Yaşar YILDIZ-İmer Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.- Gümrük Müşaviri
Yaşar YILDIZ-İmer Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.- Gümrük Müşaviri

Sevgili KTG eğitim ekibi 2018 sözlü mülakat sınavına hazırlık eğitiminde gerek Kutluhan hocam gerek Serkan hocam hepimizin bu sınavı kazanabilmesi için gösterdiğiniz çaba ve gayrete sınav konuları tarife eğitimi ve mülakat havasında geçen demo mülakata kadar bu sınav için bizlere çok şeyler kattınız ve tamamıyla hazır hale getirdiniz kazanmamızda sizinde emeğiniz çok hepinize yürekten teşekkürler.

Yaşar YILDIZ

0532 742 33 42


Gülseren GÜLTEPE - Gümrük Müşaviri
Gülseren GÜLTEPE - Gümrük Müşaviri


 2017 Gümrük Müşavirliği sözlü sınav öncesi katıldığım yaklaşık 2 aylık eğitim döneminde verdikleri katkı, destek ve gösterilen özveri için Kutluhan TANISALI, Serkan DÜZMEKİK, Can YILMAZ ‘a teşekkürü bir borç bilirim. Tecrübeli ve samimi bir çalışma ortamı içerisinde bulunduğum için şanslıydım.Ktg ekibinin sadece kendi kursiyerlerine değil tüm hazırlanan meslektaşlarımıza online olarak destek olmaları da göstermiş oldukları özverinin kanıtıdır. Yazılı sınav döneminde yayınlanan testler için de teşekkür ederim. Yorucu ve stresli bir dönem sürecinde eğitim ve manevi destek almak isteyen meslektaşlarıma KTG Eğitim ve Danışmanlık kursunu tavsiye ederim. 


‘’Bilgi paylaştıkça çoğalır’’


Gülseren GÜLTEPE 

05375088644


Ömer Hamza ÇELİK -Boğaziçi Gümrük Müşavirliği A.Ş.- Gümrük Müşaviri
Ömer Hamza ÇELİK -Boğaziçi Gümrük Müşavirliği A.Ş.- Gümrük Müşaviri

Merhabalar ben Hamza Ömer ÇELİK 2017-2018 Gümrük Müşavirliği ön eleme ve sözlü sınavlarında başarılı olarak Gümrük Müşaviri olmaya hak kazanmış bulunuyorum. Bu sınavı kazanmama vesile olan ve katkısı bulunan dost ve arkadaşlarıma ve ayrıca sözlü sınavı için iştirak ettiğim KTG eğitim ve Danışmanlık’a ve değerli eğitim kadrosuna teşekkürlerimi arz etmeyi bir borç bilirim. Bu noktada KTG Eğitim ve Danışmanlık hakkında görüşlerimi belirtmek isterim. Sosyal ortamdan, tanıdığımız dost ve kardeşlerimizden ve daha önceki katılımcılardan bildiğimiz, Kutluhan TANISALI liderliğindeki KTG Eğitim ve Danışmanlığın düzenlemiş olduğu ve 25.11.2017 tarihinde başlayan mülakat programına ben de katılmış bulundum. Yaklaşık 2 ay süren bu programdakatılımcı sayısının makul seviyede olması, gerek Kutluhan TANISALI’ nın  mülakat sınavı için seçtiği ve önem verdiği mevzuat konularının,  gerek Serkan DÜZMEKİK’ in Gümrük Tarife derslerinde ve diğer mevzuat konularında işaret ettiği noktaların ve Umut ŞEDELE’ nin kendi uzmanlık alanlarına giren konulardaki sunum ve desteklerinin bu sınavı kazanmamda büyük payı olduğunu söylemem gerekir. Derslerde işlene konuların, atıf yapılan kanun yönetmelik maddeleri,tebliğ, genelge, tasarruflu yazı vs. gibi kapsamlı şekilde işlenmesi ve kendisini Gümrük Müşavirliği mesleki sıfatının yanı sıra aynı zamanda eğitimciliğe de vermiş olan Kutluhan TANISALI’ nın özverisi ve yine kurs sonunda nitelikli kadro ile yapılan demo mülakat ve öncesinde yapılan bireysel anlatımlar bu kursa katılımımın ne kadar isabetli olduğunu ve mülakat sonuçlarında katılımcıların tamamının kazanması da bu ekibin başarısını net bir şekilde göstermiş oldu. Tabi ki uzun süren bir süreçte herşey adayın başarısına bağlıdır fakat adayın kendi çalışması ve özverisine nitelikli bir ekibinde büyük bir katkısı olacağına inanıyorum. Ben şahsen KTG ekibine çok teşekkür ediyorum. Sınava girecek arkadaşlarımıza kendi çalışmalarının yanı sıra gerekli teknik ve psikolojik destek için iyi bir seçim yapacaklarına inanıyorum bu açıdan KTG eğitim ve Danışmanlık’ ı tavsiye ediyorum.

Ömer Hamza ÇELİK

0536 863 70 66
Tayfun Topçu -ERD Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği Danışmanlık Hiz. Ltd.Şti.- Gümrük Müşaviri
Tayfun Topçu -ERD Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği Danışmanlık Hiz. Ltd.Şti.- Gümrük Müşaviri

Sevgili KTG ekibi; 

Katılmış oldugum 2018 GM sözlü eğitiminde  gerek anlatılan  gerek işaret etmiş olduğunuz konularda nokta atışı yaparak sözlü sınava güçlü girmemde yapmış olduğunuz katkılardan dolayı Kutluhan hoca ve ekibine çok teşekkür ederim, çok rahat ve başarılı bir eğitim programı geçirdim...

 Saygılarımla,

 Tayfun TOPÇU

0543 470 83 83Ayşe Aslan-HGL Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti.-Gümrük Müşavir Yardımcısı
Ayşe Aslan-HGL Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti.-Gümrük Müşavir Yardımcısı

KTG Eğitim ve Danışmanlık,

Sınava hazırlık döneminde böyle bir eğitim sistemi oluşturmanız, sınav öncesi soru paylaşımlarınız sınav sonrası ise tüm süreçte hiçbir zaman desteğinizi bizden esirgemediğiniz içi teşekkürlerimi sunarım.En önemlisi ise, öğrendiklerini bizlere de öğretmek için zaman kavramını unutan  Kutluhan hocamız .

“Bilgi paylaştıkça çoğalır”

Bu felsefede ilerleyip bıkmadan usanmadan sorularımıza cevap verdiniz.

Sınav öncesi ve sonrası desteğinizle bizim yanımızda olduğunuz için size teşekkürü bir borç bilirim. Ayşe Aslan-HGL Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti.-Gümrük Müşavir Yardımcısı-0530 088 01 84

Altay Yılmaz-BASF Türk Kimya Sanayi ve Ticaret Ltd. Sti-Gümrük Müşavir Yardımcısı
Altay Yılmaz-BASF Türk Kimya Sanayi ve Ticaret Ltd. Sti-Gümrük Müşavir Yardımcısı

Gerek eğitim kitabının içeriğinin çok iyi hazırlanması gerekse Kutluhan Tanısalı Hocamızın ;  etkili ve detaylı ders anlatımı ile yaptığım çalışmalarda beni doğru yönlendirmesi sayesinde çok kısa bir sürede sınavda başarılı olabilecek bir seviyeye geldim ve başarıyı elde ettim .

Eğitim süresinde verdikleri değerli katkı ve desteklerden dolayı Kutluhan Tanısalı Hocamıza ve Can Yılmaz arkadasımıza çok teşekkür ediyorum . Sınava hazırlanan veya hazırlanacaklara kesinlikle tavsiye edebileceğim bir eğitimdir . Altay Yılmaz-BASF Türk Kimya Sanayi ve Ticaret Ltd. Sti-Gümrük Müşavir Yardımcısı-0549 680 41 43 

Yasemin Şahin-Gümrük Müşavir Yardımcısı-Subaşı Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti.
Yasemin Şahin-Gümrük Müşavir Yardımcısı-Subaşı Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti.

B karne sürecimde kursunuza Can beyin yönlendirmesi ile başladım ve iyi ki de başladım. Kutluhan hocama çok teşekkürlerimi sunuyorum tüm kurs boyunca bitmez enerjisi, bizi doğru yönde yönlendirmesi ve Özellikle de görev sorumluluğu,  kazanma sürecimde çok faydalı oldu. Bir parantez de bu yılki hazırlamış olduğu kitaba açmak istiyorum Bence hazırlanmış en iyi kitaptı ve sırf bu kitaba çalışarak çok rahat sınav kazanılırdı benim gözümde bu senenin şampiyonudur. Yasemin Şahin-Gümrük Müşavir Yardımcısı-Subaşı Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti.-0532 564 30 27 

Emre Kabalak-Gümrük Müşavir Yardımcısı-Doğruer Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti.
Emre Kabalak-Gümrük Müşavir Yardımcısı-Doğruer Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti.

KGT Eğitim ile temmuz ayında tanıştım. Kursa ilk başladığımda bizlere inanan bize sınava yönelik her türlü destek de bulunan Kutluhan hoca ve Can Yılmaz ile tanıştım. Kutluhan hoca bize eğitim boyunca pozitif enerjisi ve mükemmel bilgisini her daim aktardı ve paylaştı. Bizlere düşen sadece hocamızın vermiş olduğu bilgiler üzerinde yoğunlaşıp çalışmaktı. Hocamızın  eğitim boyunca vermiş olduğu  örnekler ve hafıza teknikleri kullanarak bizlere konulara daha hakim olmamızı sağlamıştır. Hocamız  her eğitimin sonunda o günkü konularla ilgili özel olarak bizlere hazırlamış sorularla konuları daha iyi anlamamızı sağlıyordu.Ayrıca ktgegitim.com dan bizler için hazırlanan online testlerle bilgilerimizi her daim akılda kalmasını sağlıyordu. Hocamızın bizlere her daim inanıp bizlerle Ankara'ya kadar gelip bizlere destek olması bizlere ekstra motivasyon olmuştur. Sınav süresince bizlere her daim yardımcı olan Kutluhan hocamıza ve Can Yılmaz'a teşekkür ederim. Emre Kabalak-Gümrük Müşavir Yardımcısı-Doğruer Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti.-0554 321 24 25

Gökçe Aksu - Gümrük Müşavir Yardımcısı- Birinci Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti.
Gökçe Aksu - Gümrük Müşavir Yardımcısı- Birinci Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti.
Son hakkım olan B karne sınavı,zorlu ve stresli süreç,son anda elime geçen fırsat,geç fark etsem de ‘’iyi ki’’ dediğim eğitim ve KUTLUHAN TANISALI hocam ve benden desteğini esirgemeyen CAN YILMAZ,iyi ki bu kursa gitmişim diyebileceğim bir çok neden; şuan sayamadığım. 
Emekleriniz,desteğiniz için çok teşekkür ederim. 
A karne sınavında görüşmek dileğiyle. Sizler iyi ki varsınız.
Desteğiniz için can’ı gönülden teşekkürler… - Gökçe Aksu - Gümrük Müşavir Yardımcısı- Birinci Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti.-0535 296 19 62

Özgür Kurdoğlu - İdeal Denizcilik ve Taş. Ltd.Şti. - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Özgür Kurdoğlu - İdeal Denizcilik ve Taş. Ltd.Şti. - Gümrük Müşavir Yardımcısı

Kutluhan Tanısalı hocamızın açmış olduğu Gümrük Müşavir Yardımcılığı Kursuna giderek sınavı kazandım. Bu başarıyı elde etmemde Kutluhan Hocamızın özverili ,detaylı ders anlatımı,ders saatinde veya ders  dışında  kursun ilk gününden  sınav çıkışına kadar biz öğrencilerinden desteğini esirgemeyen , öğrencilerinin başarısı için elinden gelenin en iyisini veren ve İyi ki de Kutluhan Hocamız kursuna dahil olmuşum diyebileceğim bir çok neden sayabilirim.Her şey için teşekkürler hocam..


Tabi ki bu güzel kurs ortamının yaratıcısı , kurs ve sınav surecinde biz kursiyerlerle birebir ilgilenen ,sosyal medyadan bilgilendiren  başarıda emeği ve katkısı çok fazla  olan Can Kardeşime  de çok teşekkür ederim.
Başarıya giden yolun KTG 'den geçtiğini anlamış olduk...
A karne kursunda da görüşebilmek dileğiyle......   Sevgiler - Özgür Kurdoğlu - İdeal Denizcilik ve Taşımacılık Ltd.Şti. - Gümrük Müşavir Yardımcısı - 0532 512 108


Ümit Kırtekin - Ekol Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti. - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Ümit Kırtekin - Ekol Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti. - Gümrük Müşavir Yardımcısı

Kutluhan hoca ve ekibi sayesinde 70,50 ile sınavı kazandım. Eğitimin temel taşı olan Kutluhan hocamızın yazıp hazırladığı test dökuman ve kaynak kitabı tamamen nokta atışı, sınava katıldığımda soruları Kutluhan hoca hazırlamış zannettim:) Eğitime zamanında sürekli katılıp genel kültür sorularında da tecrübeliyseniz bence birinci siz olursunuz. Teşekkürler KTG ailesi.. - Ümit Kırtekin - Ekol Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti. - Gümrük Müşavir Yardımcısı- 0544 211 16 02

Ufuk Gülüştür - Gümrük Müşavir Yardımcısı-Hitit Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti.
Ufuk Gülüştür - Gümrük Müşavir Yardımcısı-Hitit Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti.

Kutluhan Hoca ile yaklaşık iki buçuk senedir beraber çalışıyoruz. Mesleğe başladığımdan beri desteğini her zaman görmüşümdür. Kursa başladığım ilk günden beri kendine has ders anlatımıyla sabrıyla ön görüsüyle bizlere çok buyuk katkıları olmuştur. Kendisine ve KTG ailesine bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Sınava hazırlanan arkadaşlara ise şiddetle tavsiye ediyorum - Ufuk Gülüştür - Gümrük Müşavir Yardımcısı - 0544 613 19 94 

Ayça Gemci - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Ayça Gemci - Gümrük Müşavir Yardımcısı

Kutluhan hocama ve Can arkadaşımıza bu zorlu süreçte yanımızda oldukları için çok teşekkür ediyorum. Kutluhan hocamızın tecrübesi ve güzel kitabı sayesinde aldığımız iyi eğitimle istediğim başarıya ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum :) Emekleriniz için çok teşekkürler. Önümüzdeki yıllarda A karne yolundada birlikte olmak dileğiyle. Ayça Gemci - Gümrük Müşavir Yardımcısı - 0535 216 86 86                          

Selcen Ezgi Akıncı - Ünsped Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetler A.Ş. - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Selcen Ezgi Akıncı - Ünsped Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetler A.Ş. - Gümrük Müşavir Yardımcısı

2014-2015 yılları arasında Ünsped Gümrük Müşavirliğinde çalışırken Kutluhan TANISALI Gmy sınavına hazırlık için kulağıma çalınan baş isimdi.Kursa yazıldım ve memnun kaldım. GM hazırlık için kurs verdiğini de duydum ve sevindim , GM hazırlık için derslerine önümüzdeki sene itibari ile katılacağım. Selcen Ezgi Akıncı - Ünsped Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetler A.Ş. - Gümrük Müşavir Yardımcısı - 0533 569 07 87

Serkan Yıldız - İhracat Müşteri Temsilcisi - Sır Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti. - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Serkan Yıldız - İhracat Müşteri Temsilcisi - Sır Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti. - Gümrük Müşavir Yardımcısı

Mesleğe Kutluhan Hocamız sayesinde başladım.Hocamız ile birliktede çalışma fırsatı buldum.Mesleğime ayrıcalık katacak bilgilerini, deneyimlerini bana aktararak kendimi daha da geliştirmemi sağladı.2013 yılında girmiş olduğum gümrük müşavir yardımcılığı sınavında 82 puan alarak izin belgemi almamda en büyük pay sahiplerindendir. Yapmış olduğu eğitimlerde sınavda gelebilecek potansiyel soruları vurgulayarak aktarması,bilgileri şifreleyerek akılda kalıcılığı sağlayarak aktarması ile başarılı olmama katkı sağlamıştır.Ayrıca eğitimleri ile iş hayatımıza da çok olumlu yansımasıyla başarımda pay sahibidir.Kendisine ayrıca tekrardan çok çok teşekkür ederim.  Serkan Yıldız - İhracat Müşteri Temsilcisi - Sır Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti. - Gümrük Müşavir Yardımcısı - 0537 982 0745

Aydın Doğan AYDIN - İhracat Müşteri Temsilcisi - Subaşı Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Aydın Doğan AYDIN - İhracat Müşteri Temsilcisi - Subaşı Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşavir Yardımcısı

Kutluhan Hocanın 2015 ve 2016 eğitim programında yer aldım. Kendine has yorumu, bilgi birikimi ,örnekler vererek mevzuatı daha anlaşılır hale getirme metotları  ve uzun zamandır bu eğitim veriyor olmanın getirdiği deneyim.. Özellikle akılda kalıcılığı arttırıcı özel şifreler. Kutluhan Hocadan almış olduğum eğitim sadece sınavı kazanmama değil meslek hayatımda da bana katkı sağlayacak bilgi ve deneyimi beraberinde getirdi. Kendisine tekrar tekrar teşekkür ederim.  - Aydın Doğan AYDIN - İhracat Müşteri Temsilcisi - Subaşı Gümrük Müşavirliği - Gümrük Müşavir Yardımcısı - 0543 393 8867

Gökhan AKBAŞ - İhracat Müşteri Temsilcisi - Subaşı Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti. - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Gökhan AKBAŞ - İhracat Müşteri Temsilcisi - Subaşı Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti. - Gümrük Müşavir Yardımcısı

2013 YILINDA Kutluhan hocanın  GMY sınavına hazırlık kursuna katıldım. Eğitimden önce sınavı kazanacağıma inancım yoktu. İşle ilgili birikim vardı fakat mevzuat kanun ve yönetmelik ile ilgili hiçbir birikim yoktu ta ki Kutluhan hocayla kursuna gidene kadar.Şuan GMY olabildiysem bunu Kutluhan hocanın verdiği eğitime borçluyum. Teşekkürler Kutluhan hoca - Gökhan AKBAŞ - İhracat Müşteri Temsilcisi - Subaşı Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti. - Gümrük Müşavir Yardımcısı - 0538 649 4010

Çağıl AYDIN - Sır Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti. - İthalat Departman Şefi - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Çağıl AYDIN - Sır Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti. - İthalat Departman Şefi - Gümrük Müşavir Yardımcısı

Kutluhan hocanın vermiş olduğu eğitimlerden birine katılma şansım oldu. Gerek anlatım tarzı ve şekli gerek gümrük mevzuatına hakimiyetiyle oldukça verimli ve kaliteli bir eğitim süreci oldu. Kutluhan hocanın aktif olarak mesleğini icra ediyor olması tüm konularda güncel kalmasını ve aynı zamanda eğitim alanlarla aynı dili konuşuyor olmasını sağlamakta. İlave olarak Kutluhan hocanın eğitimini şiddetle tavsiye ediyorum. Çağıl AYDIN - Sır Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti. - İthalat Departman Şefi - Gümrük Müşavir Yardımcısı - 05322217286

İrem Koman – Ünsped Gümrük Müşavirliği A.Ş. - Gümrük Müşavir Yardımcısı
İrem Koman – Ünsped Gümrük Müşavirliği A.Ş. - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Kutluhan hoca anlatım tarzıyla gümrük sektörüne yeni girmiş biri olarak ardiye nedir bilmezken finans bölümünde olan birisine dahilde işleme,hariçte işleme rejimini öğretebildiyse Hocamın hakkında daha ne diyebilirim ki . Gerçekten bir çok hocayla tanıştım, kendimde öğretmen çocuğu olarak karşındaki insanın anlama düzeyine inip çıkarak bir şeyler öğretmenin ne denli zor olduğunun bilincinde olarak sıfırdan başlayarak kısa sürede çok şey öğretmesinin karşısında saygıyla eğiliyorum. Emeğiniz büyüktür hocam – İrem Koman – Ünsped Gümrük Müşavirliği A.Ş. - Gümrük Müşavir Yardımcısı – 507 856 8118
Merve BATTAL - Yorum Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti. - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Merve BATTAL - Yorum Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti. - Gümrük Müşavir Yardımcısı

2013 Gümrük Müşavir Yardımcılığı sınavına Kutluhan hoca ile hazırlandım ve Bu zorlu sınavı  hocamla birlikte azimle çalışarak kazandım.  Kutluhan hocanın eğitimini herkese tavsiye ederim.Kesinlikle pişman olmayacaksınız - Merve BATTAL - Yorum Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti. - Gümrük Müşavir Yardımcısı - 0553 647 65 19

Onur KALAYCIOĞLU- Çebi Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti. - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Onur KALAYCIOĞLU- Çebi Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti. - Gümrük Müşavir Yardımcısı
2014 yılı Gümrük Müşavir Yardımcılığı sınavına hazırlık aşamasında  Kutluhan hocamızın açmış olduğu kursa Zonguldak'tan katıldım ve başarı elde ettim.  Katkılarından dolayı kendisine teşekkürlerimi sunarım. Onur KALAYCIOĞLU Çebi Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti. - Gümrük Müşavir Yardımcısı - Zonguldak – 0532 707 2655
Betül SEVİLMİŞ - Sır Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti. - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Betül SEVİLMİŞ - Sır Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti. - Gümrük Müşavir Yardımcısı

Kutluhan Bey'in kursundan almış olduğum eğitim için sonsuz teşekkürlerimi borç bilirim.Katkıları sayesinde 2013 yılında girmiş olduğum Gümrük Müşavir Yardımcısı sınavını kazandım. Herkese Kutluhan hoca eğitimlerini tavsiye ederim. Betül SEVİLMİŞ – 0537 578 7348 - Gümrük Müşavir Yardımcısı- İthalat Müşteri Temsilcisi-Sır Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti. 

Esra Aras – Ece Gümrük Müşavirliği Ltd Şti.- Gümrük Müşavir Yardımcısı
Esra Aras – Ece Gümrük Müşavirliği Ltd Şti.- Gümrük Müşavir Yardımcısı
2014 Gmy sınavındaki başarımı Kutluhan Bey'in etütlerine borçluyum! Derslerde dağıtılan testler haricinde hiç soru çözmeden girdik ben ve birkaç arkadaşım o yılki sınava. Kutluhan Hocam 'ın özet notları, denemeleri ve hep derim bir hafta boyunca etüt tekrarıyla başarıya ulaştık . Ben tavsiye üzerine dersine gitmiştim; herkese de tavsiye ettim. ederim:)  Kendisi artık Müşavir, umuyorum  bizi müşavirliğe de hazırlar. O'nun başarısı bize de bulaşır. Esra Aras – Ece Gümrük Müşavirliği Ltd Şti.- 0506 400 7448

Yakup BEŞİKÇİ - Doğruer Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti. - İthalat Grup Şefi / Gümrük Müşavir Yrd.
Yakup BEŞİKÇİ - Doğruer Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti. - İthalat Grup Şefi / Gümrük Müşavir Yrd.
Kutluhan Tanısalı  hocanın   Gümrük  müşavir yardımcılığı  sınav hazırlık derslerine  2013 senesi  sonlarında  , okul arkadaşı  Cem Baykara’ nın tavsiyesi  üzerine Doğruer gümrüklemeden  4-5 arkadaş katılmıştık  , bir tanesi  çalışma  arkadaşım  Zennure  Göner ‘di   ,diğerlerinin isimlerini hatırlamıyorum   çünkü onlar   öğleden sonra ki gruba dahildi  ,  biz sabah  gidiyorduk . 

Meslekte uzun yıllar tecrübem  olmasına   rağmen kursa  gidince  ilk olarak  , aslında   mevzuattan  bihaber olduğumu anladım  , o güne kadar   neyi biliyorsak ezbere  ve düşünmeden yapıyorduk kanun ve yönetmelikleri okudukça   işin  dayanağını ve ciddiyetini  gördük  , sağolsun   Kutluhan hoca   molalarda bile bizi yalnız bırakmadı  ,aklımıza ne gelse sorduk  , o sıkılmadan  cevap verdi , sınav zamanı sanıyorum   iki hafta  boyunca  hafta  içi her  akşam   etüt yapıp soru  çözmüştük  , akşam  20 de başlayan   ders  22  gibi bitmesi planlanırken   biz hiç  22 de çıkamadık  bazen  24 leri bulduğu  oluyordu  , gerçekten  öğrenmek isteyen , azimli  öğrencilerine  karşı  ;  hocanın bir akşam  bile  işim var  programım var  22 de çıkmalıyım dediğini duymadım.  Özverisini her daim gösterdi   ,  ben de hocaya  karşı minnetimi  ertesi seneler   ona öğrenci  göndererek  , sınava  hazırlık yapmak  isteyenlere  başarısını tavsiye ederek  ,   ödemeye çalıştım  . Sınavda  60 puan   başarı olmasına   rağmen  81 puan  almıştım ,   aynı sınıftan  94 puan alan   arkadaşımız oldu  , başarı oranı  %80 ler civarı  olmuştu  bizden  çok hocamızın başarıydı bu aslında.

Bu vesileyle  hem hocaya   hem de tüm süreci organize edip  , yöneten  Can YILMAZ’a  çok teşekkür  ederim

Yakup BEŞİKÇİ
İthalat Grup Şefi / Gümrük Müşavir Yrd.

Doğruer Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.
T.+90 212 264 76 44 D.2025
G.+90 542 342 95 32


Ayşe Gül AKIN - Işık Gümrük Müşavirliği LTD.ŞTİ. - Gümrük Müşavir Yardımcısı
Ayşe Gül AKIN - Işık Gümrük Müşavirliği LTD.ŞTİ. - Gümrük Müşavir Yardımcısı
2016 yılında yapılan gümrük müşavirlik yardımcılığı sınavında B karnesi aldım..Kutluhan Hocam bu zorlu eğitim sürecinde bana yol gösterici oldu. Kendisine çok teşekkür ederim.Bize nasıl çalışmamız gerektiğini ve mevzuatın nasıl yorumlanacağı konusunda kendisinden çok şey öğrendim.Bize verdiği şifreleme yöntemleri ve örneklemeleri ile çok faydalı bilgiler edindim.Bu bilgilerin çalışma hayatımda bile faydasını görmekteyim.Sınavlara hazırlanan arkadaşlara gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim ki Kutluhan Hoca ile başarıya ulaşmanız mümkün.Ben her şey için tekrar teşekkür ederim, bu sıkıcı ve zorlu süreci zorlamadan, sıkılmadan atlatabilmemde yardımcı olduğu için. - IŞIK GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD.ŞTİ. / AYŞE GÜL AKIN - 0537 706 91 18 / aysegul.akin@hotmail.com      

7/24 İletişim Hattı