Site içi Arama
Ara
Eğitimlerimiz
Eğitimlerimiz

Hızlı Okuma Kursu

KTG Eğitim  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı bir eğitim kuruluşudur. Eğitimlerimizin tamamı bu alanda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan Hızlı Okuma Programında belirtilen şartları sağlayan uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. 

Kurumumuz kendini kursiyerimizin yerine koyarak, yavaş okumaktan dolayı okuduğu konuya konsantre olamayanlar, LGS, YGS, AYT, KPSS vb. sınavlara hazırlananlar, dosya, evrak, yazışmalar gibi okuması gereken birçok dokümanı olan çalışanlar, okuması gereken kitapları birikenler, kişisel gelişimine önem verenler ve şirket içi kurumsal eğitimlerle hızlı okumanın temel kurallarını ve yapılması gerekenleri paylaşarak ve online test modülümüz ile birlikte destekleyerek bireylerin hızlı okumasına katkı sağlamaktadır.

Kurumumuz kursiyerlerine en iyi hizmeti vererek, referans sistemi ile çalışan bir kurum olmuştur. Bizi bu günlere taşıyan hızlı okuma eğitimlerimize katılan tüm kursiyerlerimize sonsuz teşekkürü bir borç biliriz. Aldığımız tüm olumlu eleştirilerin yanında, bizleri olumsuz yönde eleştirerek, gelişmemizi sağlayan ve bizi takip eden kursiyerlerimize teşekkür borcumuzu hiçbir zaman unutmuyoruz.

Hızlı Okuma Kursu

ONLİNE EĞİTİM
18
HAFTA SONU
Lütfen Eğitim Dönemini Seçiniz
HIZLI OKUMA KURSUHIZLI OKUMA PROGRAMI NEDİR?

İkinci dünya savaşı sonrasında yaygınlaşmaya başlayan hızlı okuma eğitimleri günümüzde, bilgiye hızlı ulaşma ve sınavlarda zamanı verimli kullanma ihtiyaçlarından dolayı artık zaruri hale gelmiştir. Teknikler, her türden okuyucunun egzersiz yaparak okuma hızını arttırmasını sağlamaktadır. Okuma hızının artması başlı başına okunan metnin anlaşılmasına ve okuma konsantrasyonunun sağlanmasına katkıda bulunsa da anlama oranının arttırılması için özel teknikler kullanmaya ihtiyaç duyulmaktadır. 

Hazırlanan bu hızlı okuma programında, okuma hızını kademeli olarak arttıran ve yapılacak okumanın stratejisine bağlı olarak okunan bilgileri anlama ve sonrasında hatırlama teknikleri yer almaktadır. Program online olarak uygulanabileceği gibi grup eğitimlerine katılarak da öğrenilebilecektir. 

Program, belirli hedeflerin başarılarak bir sonraki hedefi başarmaya yönelik düzenlenen kurlardan oluşmaktadır. Bu şekilde tekniklerin öğrenilmesi ve tekniklere adapte olunması zamana yayılmış olacaktır. 

Hızlı Okuma programı ilk olarak, konuşma seviyesinde olan okuma hızını bu seviyenin üzerine çıkarmayı hedeflemektedir. Bu hedefin başarılmasının ardından okuma esnasında oluşan iç sesin bastırılmasına yönelik çalışmalarla okuma hızı optimum bir seviyeye taşınacaktır. Ulaşılan bu seviye de yapılacak olan okuma stratejilerine göre metinlerinin daha iyi nasıl anlaşılacağı ile ilgili teknikler öğrenilmeye başlanacaktır. 

PROGRAMIN HEDEFİ NELERDİR?

•    Okuma Hızını Arttırmak Ve Zamanın Verimli Kullanılmasını Sağlamak
•    Okunan Metinleri Daha İyi Anlamak Ve Gerektiğinde Hatırlamak
•    Sınavlarda Zamanı İyi Kullanmak Ve Soruları Daha İyi Anlamak
•    Okuma Sırasında Yaşanan Konsantrasyon Sorunlarını Çözmek
•    Yazışmalar, Evraklar, Dosyalar Gibi İş Dünyası Okumalarını Pratik Hale Getirmek
•    Akademik Metinlerin Okunmalarını Kolaylaştırmak


PROGRAMA KİMLER KATILABİLİR?

•    Yavaş Okumaktan Dolayı Okuduğu Konuya Konsantre Olamayanlar
•    LGS, YGS, AYT, KPSS, Vb. Sınavlara Hazırlananlar
•    Dosya, Evrak, Yazışmalar, Gibi Okuması Gereken Birçok Dokümanı Olan Çalışanlar
•    Okuması Gereken Kitapları Birikenler
•    Kişisel Gelişimine Önem Verenler

HIZLI OKUMA PROGRAMININ KAZANIMLARI NELERDİR?

•    Düzenli Yapılan Egzersizlerle Birlikte Okuma Hızı İki Ya Da Üç Kat Artacaktır
•    Okuma Esnasında Yaşanan Konsantrasyon Kayıpları Ve Farklı Düşüncelere Dalma Gibi Sorunlar Düzelecektir
•    Sınavlarda Paragraf Tipi Sorular Daha Hızlı Ve Doğru Çözülecektir
•    Okunan Bilgiler Daha Fazla Hatırlanacaktır
•    Okuma Sıkıcı Ve Monoton Olmaktan Çıkacaktır

Hızlı Okuma kursu göz açılarını geliştiren takistoskobik egzersizler ve anlamayı artırıcı teknikler içermektedir. Programımız ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilmeniz için ücretsiz demo versiyonumuzu deneyiniz. 

7/24 İletişim Hattı