Site içi Arama
Ara
Eğitmenlerimiz
Hakan UÇAK-
Hakan UÇAK

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü’nde yükseköğrenimine başladı. 1999-2000 Eğitim döneminde İktisat Bölümü’ne yatay geçiş yaparak 2002 yılında mezun oldu. Marmara Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalı Uluslararası İktisat Bölümü’nde 2002 yılında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans eğitimi sırasında Maliye Bakanlığı tarafından açılan Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınavını kazanarak 2004 yılında Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak atandı.

Gümrük Teftiş Kurulu’nun açmış olduğu Gümrük Müfettiş Yardımcılığı sınavından başarılı olarak 2005 yılında Gümrük Müfettiş Yardımcısı olarak atanmış, 2009 yılında yapılan mesleki yeterlilik sınavında başarı göstererek Gümrük Müfettişliğine atandı.

2012 yılında kamudaki kariyerine son vererek, KPMG Türkiye’de Gümrük ve Ticaret Bölümünde Direktör olarak görev yapmıştır. 2021 Kasım ayından itibaren Hakan Uçak Danışmanlık şirketinde kurucu olarak görev yapmaya başlamıştır.

Gümrük Mevzuatında Kıymet ve Uygulamalar, 100 Soruda Gümrük, 50 Soruda Dahilde İşleme Rejimi, Gümrüğe Terk Konular, Sevgili Gümrük ve Gümrükçülük K(a)derimiz isimli kitapların yazarıdır.

7/24 İletişim Hattı