Site içi Arama
Ara
Eğitmenlerimiz
Güven YILDIZ-Gümrük Denetim ve Danışmanlık Direktörü
Güven YILDIZ
Gümrük Denetim ve Danışmanlık Direktörü

1984 yılında doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamış, sonrasında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Mali Hukuk Ana Bilim Dalında “Gümrük Vergilerinde Ek Tarhiyat ve Uzlaşma” konusunda tez yazarak Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

Güven YILDIZ, Başbakanlık Gümrük Müsteşarlığı Teftiş Kurulu’nda Gümrük Müfettiş Yardımcısı olarak mesleğe başlamış, sonrasında yeni adıyla Gümrük ve Ticaret Bakanlığında Gümrük ve Ticaret Müfettişi olarak  atanmıştır. Kamu görevi sürecinde ayrıca yaklaşık üç yıl İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Fikri Mülkiyet Hakları konusunda yurtiçi ve bazı yurtdışı ülkelerde Bakanlık adına çalışmalara katılmış olup ayrıca birçok konuda hakemli dergilerde yayınlanan makaleleri mevcuttur. Ayrıca, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesindeki çeşitli departmanlarda görevli kamu çalışanlarına Gümrük Kanunu ve Yönetmeliği başta olmak üzere mevzuat kapsamında farklı birçok konuda Eğitmen olarak dersler vermiştir.

Güven YILDIZ, 2017 yılından itibaren özel sektöre geçmiş olup özel bir şirkette Gümrük Denetim ve Danışmanlık Direktörü olarak görev yapmaktadır.

7/24 İletişim Hattı